Güncel

Motor yağı lekesi nasıl çıkar ve kolayca temizlenir ?

Araba bakımı yapıldığı zaman birçok kişinin üstüne motor yağı lekesi bulaşabiliyor. Dikkatli bir şekilde yapsanız bile herhangi bir yanlış  hareket sonucunda o leke size bulaşıyor. Motor yağı biliyorsunuz birçok yerde kullanılıyor ve bu yüzden üzerimize bulaşması çok normal. Motor yağı lekesi üzerimize geldiği zaman hızlı yöntem uygulamamız gerekiyor. Vereceğimiz bu pratik bilgiler sayesinde motor yağından kolayca kurtulabilirsiniz. Motor yağından kurtulmak için önce vazelini üzerimize sürelim bu etkili bir yöntem olmaktadır. Yağ kumaştan yavaş yavaş ayrılacak o zaman ılık su ile yıkayarak lekeyi oradan çıkartalım.

Diğer yöntemimiz ise diş fırçası oluyor. Diş fırçamızı çamaşır deterjanı ile leke olan bölgeye doğru sürelim. Burada yağ iyicene emecek ve kumaştan ayrılacaktır bu yöntem günümüzde çok tercih ediliyor. Temizliğimizi yapınca en son olarak da deterjanlı su ile yıkayıp lekeyi o bölgeden çıkartalım.

Motor yağının olduğu bölgeye un ve nişasta sürerek lekeyi oradan çıkartabilirsiniz. Lekenin üstüne diş fırçası yöntemini uygulayarak yapın ve 5 – 10 dakika bekleyip sıcak su ile yıkayıp lekeyi o bölgeden çıkarın. Elbisemiz tertemiz olduğundan dolayı çamaşır makinesinde diğer çamaşırlar ile yıkayabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz bu yöntemler çok etkilidir ve denenmiştir eğer size de motor yağı bulaştı ise yukarıdaki yöntemleri deneyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı