Mücver Yanında Ne Gider

Mücver Yanında Ne Gider

Mücver Yanında Ne Gider

Sebze yemeklerinden en çabuk hazırlanan ve de lezzet olarak da çok sayıda yemek ile yarışan mücver yemeğini her öğün tercih edebilirsiniz.

Mücver hazırlarken öncelikle kabakları iyice yıkayıp, kabuklarını soymalısınız ve ardından da kabağın içindeki yumuşak sulu kısmı kaşık yardımı ile çıkartıp rendeleyin.

Bu işlemin sebebi mücverin sulu bir kıvamda olmasını önlemektir. Daha sonra bir kaba rendelediğiniz kabakları alın ve içine isterseniz havuçta ekledikten sonra, maydanoz, yumurta, un, birazda peynir ve de baharat ekledikten sonra kızgın yağa birer kaşık koyarak kızartabilirsiniz.

En hafif sebze kızartmalarından olan mücverin yanında en güzel hangi yemekler gider diye araştırdık sizler için.

Cacık

Yoğurt ve de salatalığın birleşimi ile içinizi ferahlatan bir tat olan cacık, mücver yemeği ile birlikte sofranızda yerini alabilir.

Pirinç Pilavı

Öğünlerimizin vazgeçilmezlerinden olan karbonhidratı almak için makarna, pirinç pilavı ve de bulgur pilavı gibi pilavları tercih edebilirsiniz.

Mücver yemeğinizi misafirlerinize sunarken de yanına güzel bir pirinç pilavı yapabilirsiniz.

Şakşuka

Patlıcanın yakıştığı salata ve de mezelerin en lezzetlilerinden birisi olan şakşuka, her öğle ya da akşam yemeklerinizin aranan sunumlarındandır.

Mücver yemeği ile hazırladığınız bir menüde de şakşuka yakışacak lezzetlerden birisidir.

Çoban Salata

Domatesin ve de soğanın yoğun tadını aldığınız çoban salata, yemekleriniz ile sunabileceğiniz güzel ve de doyurucu salatalardandır.

Mücver kızartmanız ile de birbiriniz tamamlayacaktır.

Lavaş

Sıcacık bir lavaş, mücverin yanında mutlaka yerini alarak onu yalnız bırakmamalıdır.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.