Mücverin Yanında Ne Gider

Mücverin Yanında Ne Gider

Mücverin Yanında Ne Gider

Mücver, hazırlanışının çok pratik ve tadının bir o kadar lezzetli olması sebebiyle sofraların baş tacı yemeklerinden biridir.

Kabağın rendelenerek içine çeşitli baharatların konularak kızartma usulüyle hazırlanan mücver pek çok kadının kurtarıcı yemeklerinin arasında yer alır.

Mücver yemeği hazırlarken mücverin yanında ne gider sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Patates Kızartması 

Patates kızartması sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biri. Mücverin yanında servis edeceğiniz kıtır kıtır ve bir o kadar leziz bu güzel lezzet mücverinizin tadını daha da güzelleştirerek midenize ziyafet yaşatmaya birebir.

Kısır

Eğer mücverin yanında kızartma ve türevlerinden bir yiyecek tüketmeyi tercih etmezseniz kısır hem hafif hem de lezzetli bir tercih olabilir.

Bol nar ekşili bir kase kısır ve lezzetinin doyum olmadığı mücvere kim hayır diyebilir ki?

Patates Salatası

Zeytinyağlı severler için bitirim ikili diyebileceğimiz mücver- patates salatası ikilisi özellikle yaz akşamlarının favorisi olabilir.

Bol zeytinyağıyla ve mevsim yeşillikleriyle hazırlanmış arzuya göre nar ekşisi, pul biber gibi lezzetlerin de eklenerek hazırlandığı bu salata mücverinizin tadına farklı bir tat katabilir.

Cordon Bleu ve Schnitzel

Tavuk yemeğine pratik bir bakış açısı getiren bu iki yiyecek hem hazırlanmasının pratikliği hem de mücverinin yanına çok yakışmasıyla tercih edebileceğiniz bir alternatif.

Özellikle Cordon Bleu’nun içindeki salam ve kaşar peyniri mücverin tadını daha da güzelleştirebilir.

Çoban Salata

Bazı kişiler mücver gibi kızartma yemeklerini çok sevse de çeşitli mide rahatsızlıklarından dolayı tüketirken zorlanabilir. Salata ve mücver ikilisi bu kişiler için uygun bir seçim.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir