Dini Konular

Nazar Duası Oku ( Arapça ve Türkçe)

Nazar duası okumak, hem sevaptır hem de bakış enerjileri açısından büyük ve etkin bir paratoner olarak düşünülmektedir. Nazar duaları Kuran’da bulunmakta olan nazar ayetleri arasında geçmektedir.

Fatiha Suresi

Fatiha suresi de nazar duası yerine geçmektedir. Nazar almış kişilere en çok okunması gerekmekte olan dualardan biri de Fatiha suresi olmaktadır. Fatiha Suresi Kuran’ın ilk suresidir. Anlamı da “Başlangıç”tır. Fatiha Suresinin diğer adı da “Elhan”dır. Bunun nedeni de Fatiha Suresinin 2. ayetinin başlangıcının Elham olmasıdır. Fatiha Suresini okuyan kişi Kuran tarafından övülmektedir. Bu sureyi okuyan kişi isteklerine ulaşmaktadır, sağlı kazanmaktadır ve nazardan korunmaktadır. Olmuş olan nazarın etkisini ortadan kaldırmakta olan ayet düzenli olarak okunduğunda, nazar alma riski de ortadan kalkmaktadır. Fatiha Suresi hem nazarı engellemekte, hem de oluşmuş nazarı def etmektedir.

Nazar Duası Arapça

Arapça fonetiği güzel olan diller arasındadır. Duaların Arapça olarak dinlenmesi, kişiyi huzura erdirmektedir. 5 vakit namaz olduğundan, 5 vakit de ezan okunmaktadır. Ezanlarda da Arapça dili kullanılmaktadır. Arapça dilinin farklı bir akışı bulunduğundan, Arapça edilmekte olan duaların daha makbul olduğu düşünülmektedir. Nazar duasının nazar almış kişiye okunmasında kimine göre belli bir sayı bulunmaktadır. Dualar o sayılar kadar okunmalıdır. Kimine göre esneme bitene kadar duaların okunması gerekmektedir. Duaların okunuş şekilleri ve okunuş gerekçeleri, kişiden kişiye değişmektedir. Duaları yanlış okumak oldukça zararlı durumlar oluşturabilir.

nazar duaları ve sureleri nazar duaları nazar duası oku paylaş nazar sureleri ve ayetleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı