Dini Konular

Nazar Duası Okunuşu Türkçe Ve Arapça Nihat Hatipoğlu

Nazar duası Nihat Hatipoğlu’nun eşliğinde her cuma günü edilen dualar arasında yer almaktadır. Nazar eski Türkçede bakmak anlamına gelmektedir. “Nazar Kılmak” bakmak fiilini tam olarak karşılamaktadır. Nazar gözün bakışı anlamında yani gözün enerjisinin, gözün değdiği yere akışı olarak yorumlanmaktadır. Bilim insanları duaların enerjisini de ispatlamaktadırlar. Duanın enerjisi çeşitli sıvılar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda fotoğraflanabilmiş olarak tüm insanlığa sunulmuştur. Duanın enerjisi bugün tüm bilim insanları tarafından kabul edilmiştir.

Nazardan Korunma Duası Nihat Hatipoğlu

Nazardan korunmak için bu nedenle dualar kullanılmaktadır. Kuran’da geçmekte olan nazar ayetlerinin tamamı, nazar etkilerini hafifletmekte ve de yok etmektedir. Nazar duası Nihat Hatipoğlu tarafından da okunmaktadır. Böylelikle nazar duası bilmeyenler de duaları öğrenme fırsatı bulabilmektedirler. Nazar duası ezberlenerek okunabildiği gibi, bir kaynağa bakarak da okunabilmektedir. Duanın inanarak okunması, her şeyden önemli olmaktadır. Bu nedenle inanarak okunduğunda duaların kâğıtta yazıyor olması ya da hafızadan okunuyor olması bir fark yaratmamaktadır. İnanç her şeyde olduğu gibi, nazar duası için de en önemli kavram olmaktadır.

Nihat Hatipoğlu Duaları

Nihat Hatipoğlu İlahiyat Fakültesi Mezunu bir profesördür. Şu an aktif olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak çalışmaktadır. Nihat Hatipoğlu özellikle Ramazan aylarında tüm dindar insanlarla bilgiler paylaşmaktadır. Bu anlamda çok faydalı işlere imza atmaktadır. Sayesinde birçok dua öğrenilmiştir.

nazar ayeti nazar duası oku türkçe nazar duası oku

https://www.youtube.com/watch?v=8OnD_Jc2tw4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı