Sağlık

Nezleye İyi Gelen Çaylar

Halk arasında nezle olarak söylenen hastalık viral bir enfeksiyondan ötürü meydana gelmektedir ve tıp her ne kadar çok ilerlemiş olsa da bu hastalığa yakalanma riski çok fazladır ve kısa sürede iyileşmek için bir ilaç bulunamamıştır. Nezle gibi bir basit viral enfeksiyonunu engellemek için birçok yöntem bulunmaktadır bu hastalığı yenmek için de gerekenleri yaparsak hiçbir şekilde nezle salgınlığına yakalanmayız. Bu durumun ortaya çıkmaması için uzmanlar ve doktorlar birçok öneri de bulunuyor bunlardan birisi de bitkisel çaylardır. Nezle hastalığına yakalanmak istemiyorsanız o zaman öksüren , hapşıran kişilerden mümkün olduğunca uzak durun. Özellikle öpüşerek selamlaşmada ise salgın hemen size geçer ve kısa süre için de virüsler vücudunuzda salgılanır bu hastalığa yakalanırsınız bunlara dikkat edin. Nezle sırasında kullanılan ilaçlar bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve bu hastalığın atılmasını kolaylaştırmaktadır. Birçok insan nezle hastalığını kolay atarken , bazıları ise çok zor atmaktadır. Nezle olan kişi hemen ilaçlara yoğunlaşır ama bazen ilaçlar bile fayda etmez ve devreye bitki çaylar girer. Evet ilaç kullanmayı sevmiyorsanız veya bir etkisi olmadı ise kesinlikle bitki çaylarını deneyin emin olun size çok iyi gelecektir. Bitki çaylarında şunları içebilirsiniz ; Ihlamur , Zencefil , Adaçayı ve Nane limon olmaktadır.

Nezleyi Atlatmak için Öneriler

Hasta olan kişinin bulunmuş olduğu ortam her zaman nemli olmalıdır çünkü nezle olan kişinin burnu tıkalı ve nefes alamadığı için nemli hava bunu yumuşatır insanı rahatlatır. Bundan sonra su ve sıvı tüketiminize daha fazla önem verin özellikle suya limon damlatarak içebilirsiniz nezleye çok iyi gelmektedir. Meyve olarak da arkadaşlar Mandalina , Portakal , Greyfurt , Muz gibi vitaminleri tüketebilirsiniz hastalığınızı bu sayede daha kolay bir şekilde atabilirsiniz. Şimdi en etkili yollardan birisi de her zamanki gibi beslenmedir yediğiniz yemeklere çok dikkat edin soğuk algınlığı olduğu için tavuk çorbasını tercih edebilirsiniz. Hasta olan bir kişi bağışıklık sistemini çorba ile güçlendirebilir kısa sürede kurtulursunuz aynı zaman da tuzlu su ve adaçayı ile de gargara yaparak nezleden daha rahat şekilde kurtulabilirsiniz.

Nezleyi kolayca ortadan kaldıran bitki çayları

Soğuk algınlığı denilince akla ilaçlar yerine bitkiler gelmektedir çünkü bitki çayları gerçekten her derde deva oluyor ve ilaçlardan bile daha etkili oluyor. Bitki çayları ile hastalığınızı çok kısa süre için de atabilirsiniz.

Nezleye İyi Gelen Çaylar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı