Dini Konular

Nihat Hatipoğlu Sınav İçin Okunacak Etkili Dua

Nihat Hatipoğlu’nu yaptığı dini söyleşiler ve televizyon programları nedeniyle tanımayan yoktur. Özellikle de inançlı kesimler Nihat Hatipoğlu’nun televizyon programlarını kaçırmadan izlerler. Bazen akıllarına takılan soruları da ona sorarlar ve o da süresi yettiğince insanlara bildiklerini aktarır. Bu kapsamda öğrenciler de sınav zamanları yaklaştığında Nihat Hatipoğlu’na sınav için dualar sorarlar. Hangi duaları okurlarsa başarılı olacaklarını sordukları gibi verdiği cevabı da can kulağıyla dinlerler.

Nihat Hatipoğlu sınav duası sözleri

Nihat Hatipoğlu’nun da ilk dediği öğrencilere önce derslerini çalışmaları ve sonra da öğrenecekleri sınavla ilgili başarı dualarını okumalarını önermektedir. Nihat Hatipoğlu’nun sınavlarda başarılı olmak için öğrencilere tavsiye ettiği dualar özellikle çok kısa olan dualardır. Bunları devamlı tekrarlamak gerektiğini de öğrencilere hatırlatmaktadır. Bu kısa dualardan en bilineni ise Allahım, Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum. Bu dua çok bilinir ve devamlı surette bu duanın tekrarlanmasında yarar bulunmaktadır.

Nihat Hatipoğlu duası yazılı

Sınavlara günler kaldıkça duaları da sıklaştırmakta yarar vardır. Eğer bu dualar ezberlenemiyorsa Nihat Hatipoğlu duası bir kağıda yazılmalı ve oradan hem okuyup hem de zihinde tutarak ezberlenmelidir. Bundan sonra da sık sık bu dua edilmelidir. Sınavdan günler önce bu duaya başlanmalı ve vakit buldukça bu dua edilmelidir. Sınav günü ve sınav başlarken, hatta sınav zamanında bile zihniniz dolmaya başladığında bu duayı ederseniz zihninizin ferahladığını göreceksiniz.

sınavda başarılı olmak için dua nihat hatipoğlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı