Nişanda Giyebileceğiniz En Güzel Elbise Modelleri Ve Önerileri

Nişanda Giyebileceğiniz En Güzel Elbise Modelleri Ve Önerileri

Nişanda Giyebileceğiniz En Güzel Elbise Modelleri Ve Önerileri

Evlilikten bir önceki adım biliyorsunuz nişandır ve şimdi nişan töreni için hazırlık yapma vakti değil mi. Ama tabi nişan töreni bir yana bırakalım elbise seçimi daha önemli bizim için. Nişanınızda vücut yapınıza uygun olan bir elbise yapmalıyız peki nelere dikkat etmeli ve elbise önerileri nelerdir hepsinde sıra sıra göz atalım buyurun.

Nişan İçin Elbise Önerileri Nelerdir

 • Esmer ten rengini varsa ve koyu renk saçlara sahip iseniz o zaman kızlar pembe , beyaz ve pudra gibi renkleri tercih etmelisiniz.
 • Hem ten renginiz , hem de saçlarınız kumral ise o zaman renk sayımız biraz artacak onlar da şu şekilde ; kırmızı , su yeşili , lacivert , pembe , siyah , mor ve mavi renkler oluyor.
 • Açık renk ten renginiz varsa saçlarınız da sarsı ise o zaman tercih edebileceğiniz renkler şu şekilde ; mor , pembe , yeşil , kırmızı ve bordo tonları olmaktadır.

Vücut Ölçülerinize Göre Seçebileceğiniz Nişan Elbiseleri

 • Vücut ölçüleriniz normal ise ne zayıf , ne de aşırı kilolu değilseniz o zaman rahatlıkla her tarzda elbise modelini tercih edebilirsiniz uzun , kısa , dar ve kabarık gibi.
 • Basenleriniz biraz geniş fakat beliniz ve göğüsleriniz ideal seviye de ise o zaman basenlerinizi kamufle etmek için düz inen elbiseleri seçmelisiniz.
 • Omuzları fazla geniş olan bayanlarımız kesinlikle straplez giymesinler. Siz daha çok kalın askılı olan elbiseleri tercih edin.
 • Göbek bölgenizde fazla yağ varsa o zaman göğüs altından düz inen elbiseler bulunuyor onları rahatlıkla tercih edebilirsiniz sizi çok yakışacaktır.
 • İri göğse sahip olan kadınlarımız da V yaka olan abiye elbise modellerini tercih etsinler. V yaka olan bu abiye elbiseler göğüslerinizi daha güzel ve zarif gösterecektir bundan emin olabilirsiniz.
 • Göğüslerini iri ve siz görünmelerini istiyorsanız o zaman destekli sütyenler bulunuyor göğüs toparlayıcı onları kullanabilirsiniz. Göğüs kısmı hacimli ve hareketli olan modelleri tercih ederseniz o zaman hem göğüsleriniz daha büyük görünecek , hem de çok seksi olacaksınız.
 • Kolları kalın olan bayanlarımız da kolları açık olan abiye nişanlık modellerini seçsinler. Seçeceğiniz abiyenin yanında aksesuar olarak bir de bolero modellerinden birini seçerseniz o zaman hem kolunuzu kapatmış , hem de daha şık olmuş olursunuz. Önerimiz arkadaşlar bolero da dantelli olanları tercih etmenizdir.

Nişan Mekanına göre Elbise Seçimi

 • Barda , Restoranda veya nişanlar da daha rahat hareket etmek için tercih edebileceğiniz giyim kısa nişanlık modelleri olmaktadır.
 • Nişan töreni otelde olacaksa o zaman terciğiniz uzun abiyelerden yana olsun bu doğru bir seçim olacaktır sizin için.
 • Damadın seçeceği renkler beyaz , koyu gri , siyah ve lacivert gibi renkler olacaktır bu yüzden gelin ve damat uyumu önemlidir bunu atlamayın. Yani sizin seçeceğinize göre damat hareket etmelidir kıyafetinize göre uyum sağlaması şart. Erkek bu yüzden kravat ve papyon gibi aksesuarlar takarak tamamlama yapabilir.

Nişan İçin Yapılabilecek Makyaj Önerileri

 • Şimdi kızlar güzel bir makyaj önerisini sizlerle paylaşacağım fakat ten renginize uyup uymayacağına siz karar vermelisiniz. Şeftali veya pembe tonlarda bir ruj , hafif simli olan allık ve ışıltılı göz makyajı ile çok güzel olabilirsiniz.

Nişanda Giyebileceğiniz En Güzel Elbise Modelleri nişanda giyilecek elbise

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir