Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

Haşlanan nohutlar ile buluşan pirincin ağızda eriyen o tereyağı lezzeti ile buluştuğu anı yaşamak isteyen milyonlarca insanın olduğu bir gerçektir.

Türk sofralarında oldukça sık yapılan nohutlu pirinç pilavı yanında ne gider sorusuna yanıt aradık ve bakın neler bulduk.

Etli Bamya Yemeği

Türk mutfağının geleneksel yemeklerinden olan etli bamya ile nohutlu pirinç pilavınız harika bir akşam yemeği menüsü olacaktır.

Bamyanın ve de etin nohutlu pirinç pilavı ile menünüze mutlaka dahil edin.

Pırasa Dolması

Kalın yapraklı pırasaları değerlendirebileceğiniz harika bir yemektir. Pırasa dolmasını ister kıymalı isterseniz de gönül rahatlığıyla zeytinyağlı yapabilirsiniz.

Nohutlu pirinç pilavınızın yanında ara sıcak olarak ikram edebilirsiniz ya da zeytinyağlılara dahil edebilirisiniz.

Haydari

Taptaze süzme yoğurt, salatalık, sarımsak ve de zeytinyağının kusursuz buluşması olan haydari pirinç pilavlı sofralarınızda mutlaka bulundurun. Nohutlu pirinç pilavınıza da Haydari lezzeti çok yakışacaktır.

Köfte Patates

Köfte patates kızartmasını sevmeyen herhalde yoktur. Nar gibi kızaran köfte ve de çıtır çıtır patates…

Yanına bir de sevdiğiniz sebzeleri eklediğiniz takdirde, nohutlu pirinç pilavınıza uygun bir menü çıkartmış olacaksınızdır.

Karnıyarık

Patlıcan ve de kıymadan yapılan karnıyarık yemeği hem lezzeti hem de görüntüsü ile çok sayıda kişinin gönlüne taht kurmuştur.

Tereyağlı bir nohutlu pirinç pilavının yanına düşünülebilecek en doğru yemeklerden birisidir.

Sizlerde konuklarınıza ya da ailenize mükellef bir sofra hazırlamak istiyorsanız mutlaka bu önerilerimizi dikkate alın. Karnıyarık ve nohutlu pirinç pilavı vazgeçilmeziniz olacak.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir