Nutella Yanında Ne Gider

Nutella Yanında Ne Gider

Nutella Yanında Ne Gider

Nutella sabah kahvaltılarımızın en güzel kahvaltılıklarından olduğu gibi aynı zamanda ara öğünlerde, şeker krizi tuttuğunda ya da beş çaylarında kullanılıyor.

Beş çaylarının ve de hanım toplantılarının aranan tatlılarının yapımında da sık sık kullanılan nutella, sadece büyüklerin değil küçük çocuklarında asla vazgeçemediği bir tattır.

Nutellalı sofralarda başka neler olabilir diye düşündük ve de sizler için araştırdık.

Çikolatalı Kek

Kek karışımına çikolata parçalarını karıştırarak, kek kalıbınıza döküp fırında pişirin. Soğumasını bekledikten sonra ise dilimleyip servis tabaklarına alın.

Çikolatalı yumuşacık kekiniz eminiz ki erimiş bir nutella ile harika bir lezzet yakalayacaktır.

Pankek

Pankek hem büyüklerin hem de çocukların sık sık tercih ettiği hem tatlı lezzetler ile hem de tuzlu lezzetler ile tüketilebilen tariflerden birisidir.

En kolay kahvaltı ve de beş çayı tariflerinden olan pankek sofralarınızda harika bir sunum yaratacaktır.

Pankeklerinizi nar gibi kızarana kadar pişirdikten sonra servis tabaklarınıza alın. Daha sonrasında ise; servis tabaklarına aldığınız kreplerin üzerlerine birer tatlı kaşığı nutella koyarak servis yapabilirsiniz.

Krep

Krep hamuru hazırlamak kadar kolay bir tarif neredeyse yok. Tarifi kolay olan ve de bu derece lezzetli olan nadir lezzetlerden krep, hem kahvaltı sofralarında, hem ara öğünlerde, hem de tatlı sunumlarında kullanılabilir. Nutellalı sunumunu da mutlaka deneyin.

Fındıklı Kurabiye

Fındıklı kurabiyelerinizi fırından yeni çıkarttığınızda hemen nutellaya bulayıp yağlı kağıdın üstünde dinlendirdikten sonra hiç misafirlerinize servis ettiniz mi? Mutlaka denemelisiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir