Öğrenciler İçin İş Fikirleri, Para Kazandıracak İş Fikirleri

Öğrenciler İçin İş Fikirleri, Para Kazandıracak İş Fikirleri

Öğrenciler İçin İş Fikirleri, Para Kazandıracak İş Fikirleri

Öğrenciler, maddi olarak zorluk yaşayabilmektedir. Bu sebep ile öğrenciler için iş fikirleri büyük önem taşımaktadır. Hem okula gitmek hem çalışmak, öğrenciler için fazlasıyla yorucu olmaktadır. Bu sebep ile yazımızda daha çok pratik işler ve para kazandıracak iş fikirleri yer alacaktır. Öğrenciyim hangi işi yapabilirim sorusuna yanıt vereceğiz. Öğrencilerin yapabileceği ek işler, yazımızın içeriğinde yer almaktadır.

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Sanal asistan olmak, makale yazmak, veri girişi yapmak gibi birçok iş, öğrencilerin yapabileceği işler arasındadır. Bu işler freelance olarak yapılabildiği için okul ile yürütülebilmektedir.

makale-yazarak-para-kazanmak
makale-yazarak-para-kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak, Makale Yazmak

Birçok öğrencinin yaptığı iştir. Makale yazarak para kazanmak, ciddi anlamda güzel paralar kazandırmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar; makale bütünlüğü, yazım kuralları, SEO düzeni gibi noktalardır. Bu noktalara dikkat ederseniz, düzenli müşteriler elde edebilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra makale satarak ne kadar para kazanılır sorusu sorulmaktadır. Makale başı ücretlendirme, bu sektörün vazgeçilmezlerindendir. 100 kelime için ücretlendirme yapmanız gerekmektedir. Genellikle 100 kelime için 1.50 TL ücretlendirme yapılmaktadır. Makalelere ekleyeceğiniz görseller için de ayrı ücret istemeniz gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra birçok öğrenci, makaleleri nerede satabilirim sorusunu sormaktadır. Makale satmak için webmaster forumlarını kullanabileceğiniz gibi Bionluk ve Sadeceon gibi sitelere de üye olabilirsiniz.

Sanal Asistan Nasıl Olunur, Sanal Asistan Ne Kadar Kazanır ?

Sanal asistan, canlı destek elemanı olarakta değerlendirilmektedir. Canlı destek elemanı nasıl olunur ve canlı destek elemanı ne kadar kazanır gibi araştırmalar yapılmaktadır. Bu işi yapabilmeniz için bol vaktinizin olması gerekmektedir. Firmalar, genellikle haftalık en az 35-40 saat çalışabilecek kişiler aramaktadır. Ödenecek ücret, bu çalışma saatlerine göre de değişmektedir. Canlı destek elemanı, çalıştığı kurum veya site ilgili tüm bilgileri bilmek ve müşterilere aktarmak ile yükümlüdür. Orta seviyede bilgisayar kullanımı ile bu işi yapabilirsiniz. Sanal asistanlar aylık ortalama 2.000 TL kazanmaktadır. Çalışacağınız saat ve kurum, maaşınızı değiştirebilmektedir.

sanal-asistan-olmak
sanal-asistan-olmak
Veri Girişi Yaparak Para Kazanmak

Veri girişi yapabilmek için orta düzeyde bilgisayar kullanmak yeterli olmayabilir. Bazı kişiler, görsellerin düzenlenmesini istemektedir. Bu sebep ile Photoshop bilginizin olması gerekmektedir. Temel seviyede Photoshop bilgisi, bu işi yapabilmenize olanak sağlayacaktır. Veri girişi yaparak para kazanmak için forum sitelerine üye olmanız gerekmektedir. Veri süresine ve veri adetine göre ücretlendirme yapmanız gerekmektedir. Bu sayede iş için istenecek ücreti, siz belirleyebilirsiniz. Piyasaya göre kendi ücretlendirmenizi belirleyecek para kazanabilirsiniz.

UYKU GETİREN ŞEYLER, UYKU BOZUKLUĞU BELİRTİLERİ

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir