Oksijen Ağız Ve Boğaz Spreyi Kullanmak Orucu Bozar Mı

Oksijen Ağız Ve Boğaz Spreyi Kullanmak Orucu Bozar Mı

Oksijen Ağız Ve Boğaz Spreyi Kullanmak Orucu Bozar Mı

Nefes darlığı sorunu olan kişilerin, gerçek anlamda kullanmak zorunda olduğu spreyler, onların sağlığı ile doğrudan bir paralel ilişkiye sahiptir. Kullandıkları spreyin içerisindeki maddeler, çok daha rahat bir nefes alabilmelerini ve kriz geçirmelerininde bu vesile ile önüne geçmektedir. Bundan dolayı da oksijen spreyi oruçlu iken kullanıldığında, hem insana yararı olduğu için hem de boğazda kaldığı ve mideye ulaşması konusunun kesin bilinmemesinden dolayı da orucu bozmamaktadır. Zaten mideye ulaşan maddenin miktarıda 20ml gibi bir düşük miktar gelmektedir. Bu da sadece boğaz üzerinde kalmasıyla, nefes darlığı konusunu ortadan kaldırmaktadır.

Ağız Spreyi Orucu Bozar mı

Birçok önemli yorumcunun bu bağlamdaki yorumları orucun bozulmayacağı yönündedir. Bu yüzden oruçlu bir kişi eğer astım sorunu çekiyorsa, kullandığı sprey yüzünden herhangi bir oruç bozulma durumundan endişelenmemelidir. Gönül rahatlığı ile, sorun yaşadığı zaman spreyi kullanarak, rahatlayabilir. Böylece orucunu güzel ve sorunsuz bir yapıda tutabilecektir.

oksijen spreyi orucu bozar mı görsel

Boğaz Spreyi Orucu Bozar mı

Kullanılan ağız spreyinin su taşıyan miktarının çok az olması, doğrudan vücut tarafından da emilmesine neden olmaktadır. Yani boğaz, ağız ve nefes borusu üzerinde doğrudan emilmektedir. Bu nedenle herhangi bir şekilde mideye ulaşabilecek bir su aktivitesi de yer almıyor. Böylece sorunsuz bir biçimde, oruç için niyet edebilir ve gün içerisinde spreyi kullanabilirsiniz. Orucun bozulması gibi bir endişeye de girilmesine gerek yoktur.

oksijen spreyi orucu bozar mı

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir