Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürüğe Ne İyi Gelir

Kış ayı olduğu zaman birçoğumuz hasta oluruz ve bununla beraber öksürükte arkasından gelir. Bu durumda hem boğazımız tahriş olur , hem de ciddi sorunlara neden olabilir. Aynı zaman da öksürük birçok kişinin hayat kalitesini ve hayattan aldığı zevki olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden öksürüğe yakalanmadan önce yapılması gerekenleri yapmalı ve tedbirlerimizi almalıyız. Aslında öksürük neden ortaya çıkar derseniz hastalıktan kaynaklanmaktadır. Aşırı olmadığı sürece herhangi bir sorun olmaz fakat öksürüğünüz çok ciddi olursa o zaman hayati tehlikeniz olabilir buda dikkat etmelisiniz. Bazen hasta olmadan da boğazımıza bir şey kaçtığında veya hava kirli olduğundan öksürüğümüz gelir ve öksürürüz bu tarz durumlarda bir sakınca yoktur. Eğer hastalıktan çıktı ise öksürüğünüz hemen tedbir almalıyız. Peki neler öksürüğe iyi gelir ve tedavisi nasıldır isterseniz ona bakalım.

Öksürüğün tedavisi nasıl olmalıdır

Tedavisi aslında çok basittir çünkü öksürük için eczanelerde şuruplar bulunuyor onları içince geçiyor. Tabi kafamızdan almak yerine ilk olarak doktor kontrolünden geçip öyle almalıyız. Birçok kişi doktora görünmeden çocukların olduğu öksürük şuruplarını içmektedirler bu yanlış bir durumdur. Çünkü ilaçların içinde bulunan bileşenler farklı olduğundan olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için doktora başvurup size önerdiği öksürük şurubunu alabilirsiniz.

İlaçlar dışında bitkisel olarak öksürüğü geçirmek mümkündür bunun için yapmanız gerekenler çok basit. Öksürüğü kesen en ideal yöntem baldır şimdi nasıl yapılır ona bakalım.

Öksürüğün bitkisel tedavisi

Bal : Bal biliyorsunuz doğal bir antibiyotiktir ve oldukça faydalıdır. Kısa süre içinde solunum yollarında oluşan tahrişi giderir ve rahatlatır. Bunun yanında arkadaşlar kestane balını da tercih edebiliriniz akciğer sorunlarından kaynaklanan öksürüğe çok iyi gelmektedir. Günde sabah ve akşam olarak 1 şeker kaşığı kadar bol yemelisiniz. Ya da ballı süt yaparak öksürüğünüzü giderebilirsiniz. Aynı zaman da ballı süt boğaz şişliğiniz varsa onu da engellemektedir.

öksürüğe ne iyi gelir bal öksürüğe ne iyi gelir bitkisel çözüm öksürüğe ne iyi gelir bitkisel öksürüğe ne iyi gelir ekşi öksürüğe ne iyi gelir feridun kunak öksürüğe ne iyi gelir forum öksürüğe ne iyi gelir kadınlar kulübü

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir