Öksürük İçin Evde Bitkisel Çözüm (İbrahim Saraçoğlu)

Öksürük İçin Evde Bitkisel Çözüm (İbrahim Saraçoğlu)

Öksürük İçin Evde Bitkisel Çözüm (İbrahim Saraçoğlu)

Solunum yollarının korunması için vücudun geliştirdiği reflekse öksürük denmektedir. Solunum yollarında oluşan ya da oluşabilecek sorunların uyarıcısı da öksürüktür.

Ancak kimyasal olarak herhangi bir madde almadan da bazı durumlarda öksürükler önlenebilmektedir. Bu açıdan öksürük için İbrahim Saraçoğlu, bitkisel bir çözüm sunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu’nun Öksürüklerde Uygulanacak Kür Tarifi

Bir adet orta boy sarı soğan, 6’ya ya da 8’ bölünür. Bölünen soğanlara 2 bardak su eklenerek, kaynatılır. Soğumaya bırakılan karışım ılıyınca içilir. Öksürük sorunu geçene kadar , devamlı olarak taze hazırlanmalı ve taze olarak tüketilmelidir.

Öksürüklerde Balgam Olduğu Durumlarda;

Yarım litre suyun içine 7 ya da 8 adet keçiboynuzu kırılarak atılır ve kaynatılır. Kaynamış karşım, sabah ve akşam aç karna olacak şekilde içilir.

3 içinde etkisini gösteren bu kürün uygulaması sadece balgamlı öksürüklerde değil, sigara kullananlar tarafından da yapılmalıdır.

Çocuklarda Öksürük Tedavisinde;

İbrahim Saraçoğlu, çocuklarda görülen öksürükler için de adaçayı gargarasını önermektedir.

Özellikle belirli dönemlerde görülen grip ya da nezle salgınlarında, vücudun direncini arttırmak için çocukların sabah ve akşam olarak günde iki defa, birer kere olacak biçimde bu gargarayı yapmasını tavsiye etmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Alternaitf Öksürük Çözümü Önerileri

Sayılan yöntemlerin haricinde; hem yetişkinlerin hem de çocukların öksürük tedavisi için uygulayacağı yöntemlerden biri de hatmi çiçeği uygulamasıdır.

1 çay bardağı kaynamış suyun içine 5 gr hatmi çiçeğinin atılmasıyla çay oluşturulur. 2 ya da 3 dakika beklendikten sonra çay içilir. Günde iki defa yapılması gereken bu yöntem, öksürük şikayetleri sona erene kadar uygulanmalıdır.

Öksürük tedavisinde ve diğer tüm rahatsızlıklarda unutulmaması gereken; bol bol su tüketmektir.

Hücrelerin yenilenmesi ve ek tadavi yöntemlerinin çok daha hızlı etkisini göstermesi için bol su tüketilmesi gerekmektedir.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir