Ölü İçin Arkasından ve Yatarken Okunacak Dua Arapça

Ölü İçin Arkasından ve Yatarken Okunacak Dua Arapça

Ölü İçin Arkasından ve Yatarken Okunacak Dua Arapça

Eğer ki yakın bir zamanda ya da bir süre önce bir yakınınızı kaybettiyseniz onun için dua etmek onu yad etmek onun huzurunu sağlamak geri kalanların görevidir. Ölülerin bir süre sonra hatırlanmak isteyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu nedenle de arada sırada da olsa her zaman bu ölmüşler için dua okumak, duaları onların ruhuna göndermek çok önemlidir. Ölü için okunacak dua Arapça bile olsa anlamlarını bilmek de bir o kadar önemli bir konudur. Çünkü ölü için ne söylediğiniz, neler yaptığınız gerçekten de önemli bir konu olmaktadır. Ölünün ardından ağlamak, yas tutmak her zaman yapılan şeyler ama dua etmek ve ruhunun rahat etmesini sağlamak her zaman gereklidir.

Ölünün Arkasından okunacak Dua Arapça

Ölünün arkasından okunacak dua bilmiyorsanız o zaman Yasin ölülerin arkasından okunan bir duadır. Bunun yanında bakara suresinin başı ve sonu, Fatiha ve İhlas sureleri, biliniyorsa başka sureler ölülerin arkasından okunan ve ruhlarına ithaf edilen dualar olarak karşınıza çıkıyor.

Yatarken Okunacak Dua Arapça

Arapça İslam’ın resmi dilidir. Bu nedenle de duaları Arapça bir şekilde okumak zorundasınız. Yatarken daha rahat bir uyku geçirmek tüm kötülüklerden uzak durmak için dua etmeniz gerekiyor. 3 İhlas bir Fatiha okumak, tüm gece tüm olumsuzluklardan sizleri korur ve daha rahat bir uyku uyumanıza da yardımcı olur.

ölen kişiye okunacak dua arapça ölünün arkasından okunan dua

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir