Dini Konular

Ölü İçin Okunacak Dua Hangisidir? Arapça Okunuşu

Ne olursa olsun ölünün ardından dua okumak gerekiyor. Ölen bir kişinin arkasından kötü konuşulmaz ve bu nedenle de onun ruhunu rahatlatmak adına da sık sık dua etmek gerekiyor. Ölü için okunacak dua bilmiyorsanız o zaman Yasin okunması gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Bunun dışında bakara, Fatiha ve İhlas sureleri de her zaman ölü arkasından okunan dualardır. Özellikle de bu dualar edilmeden önce abdest alınması gerekiyor. Bu abdestin üzerine de 2 rekat namaz kılmak duaların kabul olması için çok daha önemli bir konu olmuş oluyor. Her zaman dua ederken Allah’tan da en hayırlısı olanını dilemeyi hiçbir şekilde ihmal etmemeniz gerekiyor.

Ölü İçin Okunacak Dualar

Ölülerin ruhuna gönderilecek olan duaların en başında her zaman Yasin geliyor. Yasin suresinin ardından Bakara suresinin başının ve sonunun okunması da yeterli oluyor. Fatiha ve İhlas surelerinin de okunması önemli. Eğer ki daha fazla sure biliyorsanız o zaman bunları da okumalı ölünün ruhuna göndermelisiniz. Ölü için okunacak duaların çok çeşitli olması da önemli bir konudur.

Ölmüşler İçin Dua

Ne dua okursanız okuyun ölmüşlerimiz için diye ithaf etmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle tüm ölmüşlerinizin ruhuna bu dualar değmiş olacak ve sizler de huzur bulacaksınız. Ölünün ardından yas tutmak ve onu orada yüceltmek için arkasından dua etmek önemli konulardır.

ÖLEN İÇİN DUA ölü için okunacak dua türkçe

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı