Ölüler İçin Okunacak Güzel Dualar Nelerdir?

Ölüler İçin Okunacak Güzel Dualar Nelerdir?

Ölüler İçin Okunacak Güzel Dualar Nelerdir?

Ölüm Allah’ın emri ve ölümün önüne geçmek ne yazık ki mümkün olan bir durum da değildir. Bu aşamada yapılması gereken ölünün arkasından dua etmek ve onun ruhunu huzura kavuşturmaya çalışmak. Çünkü ne olursa olsun sizler ölünün ardından kendinize bir sabır bulmak isteyeceksiniz ve onun da ruhunun en iyi şekilde Allah katında yer almasını temenni edeceksiniz. Bunu yapabilmenizin en doğal yolu her zaman ölünün arkasından dua etmek oluyor. Ölüler için okunacak dualar nelerdir diye merak ediyorsanız o zaman bu duaların genellikle Yasin, Bakara, Fatiha ve İhlas sureleri olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Bakara suresinin başını ve sonunun okunması ise yeterli olacaktır.

Ölen Kişiye Dua Sözleri

Ölen kişi ardından dua okumak ve ölümünün ardından 40 gün geçmesinden sonra yapılan mevlitler son derece önemlidir. Bu dünyadan ahrete göç eden kişi için son derece faydalı hayırlara vesile olacaktır.

Ölmüşe Okunacak Dualar

Ölen kişi ardından okunacak dualardan bahsetmiştik. Ölüm acısı kadar büyük bir duygu yoktur. Ölen kişi ardından yapılacak hayırlar, dağıtılacak ve verilecek fitreler çok önemlidir. Öldükten sonra bir kişinin sevap defterinin açık olduğu bilinmektedir. Yani ölen kişi ardından yapılan hayırlı işler o kişinin defterine yazılacaktır. Okunacak duaları seçerken dikkat etmeniz gereken çok şey yoktur. Kuran-ı Kerim’de yer alan tüm duaları okuyabilirsiniz. Ama en çok bilineni Yasin olarak şekillenmiştir.

ölen biri için dua ölen birisi için okunacak dua

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir