Ön Kamera Ters Çekme Sorunu Nasıl Düzeltilir

Ön Kamera Ters Çekme Sorunu Nasıl Düzeltilir

Ön Kamera Ters Çekme Sorunu Nasıl Düzeltilir

Telefonlar kameralar konusunda çeşitli özelliklere sahiptir. Yeni nesil akıllı telefonlarda kameralar çok kuvvetli fotoğraf çekimi yapmaktadır. Genelde selfie – öz çekim dediğimiz sistem için telefonların ön kameraları kullanılmaktadır. Bu kameralar normalde ters çekim yaparken, kayıt esnasında düze çevrilmektedir.

Ön Kamera Ters Çekiyor

Telefonlarda ön kamera zaten ters çeker; ancak daha sonra telefona kayıt esnasında bu düzelir. Ön kamera ters çekme sorunu, ya da ters çekilen selfie fotoğrafları ters kaydetme sorunu hareket sensörü kalibrasyonu ile alakalıdır. Bu durumda yapılması gereken bu kalibrasonu düzeltmektir. Telefonlarda bunu düzeltmek ile alakalı farklı uygulamalar ve yollar görebilirsiniz.

Ön Kamera Ters Düzeltme

Genel olarak bu sorunu çözmek için arama ekranında *#0*# yazıp ekranda sensör tuşuna basın ve IMAGETEST kısmını çalıştırın. Bunun için ayarlara girin. Burada yer alan hareket sekmesinden işlemleri devam ettirin. Hassaslık ayarları bu kısımda yer alacaktır. Bu kısım içinde Jiroskop Kalibrasyonu diye bir sekme göreceksiniz. Bundan sonra telefonunuzu düz bir yere koyarak test edebilirsiniz. Bu ayarlar telefonunuzun modeline göre yüksek ihtimal ile farklılık gösterecektir. Bu nedenle telefon markanıza göre ayarlar kısmında biraz inceleme yapmanız gerekebilir. Bu ayarlar mutlaka telefonda ilgili sekmeler altında bulunmaktadır. Kısa bir araştırma sonrasında ön kameranızı hemen düzeltebilirsiniz. Nadir rastlanan bu problem, aynı zamanda çözümü olan bir problemdir.

Ön Kamera Ters Çekme Sorunu Nasıl Düzeltilir

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir