Ön Ve Arka Kamerası İyi Olan Telefonlar Hangileridir

Ön Ve Arka Kamerası İyi Olan Telefonlar Hangileridir

Ön Ve Arka Kamerası İyi Olan Telefonlar Hangileridir

Bilgisayarlar ve tabletlerden sonra, teknolojinin nabzını tutan akıllı telefonlarda bakılan ilk özellik kamera. Öyle ki bu kameralarla 4k ya kadar capcanlı filimle bile çekebiliyorsunuz.  Arka kamera dışında son dönemlerde selfie çılgınlığıyla birlikle ön kameralarda da aranan kriterler de arttı. Bu yazımızda herkesin kesesine uygun ön ve arka kamerası oldukça iyi olan telefonları inceleyeceğiz.

En İyi Kameralı Telefonlar

Kamerada öncü telefon markaları Apple, Samsung, Sony ve son iki senedir büyük atılımlarda bulunan Lg oldukça revaçta. Bu markalar biraz pahalı olsa da kameraları incelendiğinde verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. İşte amirallerden birkaç inceleme;

  • Iphone 6s: iSghit teknolojisiyle 4K videolar çekmenizi sağlayan en popüler telefonlardan biri. Ön kamera, 5 Mp çözünürlüğü ve pürüzsüz canlı selfie çekimiyle oldukça tutuldu. Arka kamera, 12 Mp Live Photos özelliğiyle bütün fotoğraflarınız gerçek canlılıktan farksız.
  • Samsung Edge ve Note Serisi; özellikle s6 Edge Plus kameralarıyla dikkat çekiyor. 16 Mp arka kamera ve f1/9 diyafram genişliğiyle ışık dengesi, her ortamda net ve aydınlık fotoğraf çekebilme kalitesi sunuyor. Ön kamera da 5 Mp olması sebebiyle bir o kadar harika.
  • LG g5; Harici 360 derece kamerayla size çektiğiniz videoların içinde olma hissi veriyor. Ön ve arka kameraları ise yine tatmin edici özellikte. Arka kamera f/1,8 diyaframı ve 16 MP çözünürlük. Ön kamera 5 Mp.
  • Sony Z series; Bu serinin son ürünü Z5 oldukça tercih edilen bir telefon. Ön kamera; 5 Mp ve aydınlık selfie özelliği. Arka kamera; 23 MP hibrit netleme ile 5 kez zoom yapma özelliği.

Ön Ve Arka Kamerası İyi Olan Telefonlar Hangileridir

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir