Orijinal (Gerçek) Ayvalık Tostu Tarifi

Orijinal (Gerçek) Ayvalık Tostu Tarifi

Orijinal (Gerçek) Ayvalık Tostu Tarifi

Ayvalık tostu içinde pek çok lezzeti bir arada barındıran bir tost çeşididir. Hazır gıdaları yemeyi seviyor olabilirsiniz. Ancak bu gıdaları daha lezzetli ve sağlıklı bir şekilde tüketmek isterseniz kendinize müthiş bir Ayvalık tostu yaparak hem karnınızı sağlıklı bir şekilde doyurmuş olursunuz hem de dışarıdan yemek yememiş olursunuz. Orijinal Ayvalık tostu yapabilmek için ilk önce malzemeleri sıralayalım.

Tost için gerekli malzemeler şunlardır:

  • Sosis,
  • Salam,
  • Kaşar Peyniri,
  • Domates,
  • Turşu,
  • Kırmızı Biber,
  • Rus Salatası.

Öncelikle salam ve sosisleri ince ince boydan dilimleyin. Bu dilimleme tarzı jülyen olarak da bilinir. Daha sonra sosisleri kızartma olarak seviyorsanız hafif kızartın. Daha sonra salamı da hafif bir ısıda ısıtın. Ekmeğinizi dilerseniz tava da dilerseniz tost makinesinde yanmayacak şekilde kızartın. Bu tostu daha lezzetli yapacaktır. Isıttığınız ekmeğe ilk önce salam ve sosisleri yerleştirin. Salam ve sosisin üzerini kaşarla örtün. Kaşarın üzerine Rus salatasını sonra da dilimlediğiniz domates biber ve turşuyu koyun.

Lezzetli Bir Ayvalık Tostunun Sırrı Nedir?

Ayvalık tostunun lezzeti içindeki malzemelerin çokluğu değil kullanılan malzemelerin kalitesidir. Birçok market ürünü kullanılarak yapılan Ayvalık tostu doyurucu olduğu kadar besleyici de bir yemektir.

Ancak içerdiği malzemelerin kaliteli ve sağlıklı malzemeler olmasına çok dikkat edilmelidir. değişik malzemelerin bir araya getirilmesiyle yapıldığı için siz hangi yiyecekleri seviyorsanız onu koyabilirsiniz. Örneğin sosis sevmeyenler bunun yerine sucuk koyabilir.

ayvalik-tostu

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir