Orman Kebabının Yanına Ne Gider

Orman Kebabının Yanına Ne Gider

Orman Kebabının Yanına Ne Gider

Türk mutfağının gözde yemeklerinden olan orman kebabı kuşbaşı et, havuç, bezelye, patates gibi birçok sebze ile yapılan mükemmel bir ana yemektir.

Üzerine atılan kekik ile harika bir lezzet olan Orman Kebabının Yanına Ne Gider diye düşündüğümüzde hazırlanan yardımcı yemekler ile güzel bir menü hazırlayabilir, herkesin beğenisini kazanabilirsiniz. Pişen yemek sıcak olarak servis edilmelidir.

Çorba

Yemeğe ilk başlangıç olarak mis gibi sıcacık hazırlanmış bir mercimek, domates, yayla, tarhana veya ezogelin çorbası tercih edilmelidir.

Pilav

Ana yemeklerin her zaman yardımcısı olan pilav, Orman kebabının yanına çok yakışacaktır. Pilav her yemeğin yanında iyi bir tamamlayıcıdır. Orman kebabının yanında da pirinç veya bulgur pilavı vazgeçilmezdir.

Mevsim Salata

Bol yeşillik ve zeytinyağlı hazırlanmış bir mevsim salatası her yemeğe olduğu gibi orman kebabının yanına da çok yakışacaktır.

Çoban Salata

Domates, salatalık, yeşil sivri biber, maydanoz ve kuru soğan ile hazırlanmış çoban salata orman kebabı yemeğinin yanında tercih edilebilir.

Cacık, yoğurt veya Ayran

Orman kebabının yanına Nane, sarımsak, maydanoz ve dereotu ile hazırlayabileceğiz cacık ile tüketebilirsiniz. Orman kebabını sadece yoğurt veya ayran ile de tercih edebilirsiniz.

Rus Salatası

Rus salatası lezzetli bir mezedir ve orman kebabının yanına servis edebileceğiniz harika bir salatadır.

Havuç Kızartması

Rus salatasının yanında yoğurt ve sarımsak ile süslenmiş havuç kızartması, orman kebabının yanında tercih edebileceğiniz güzel bir salatadır.

Turşu

İster karışık, ister sadece salatalık turşusu orman kebabı ile tüketilebilir.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.