Oval Yüz İçin En İdeal Havalı Saç Modelleri

Oval Yüz İçin En İdeal Havalı Saç Modelleri

Oval Yüz İçin En İdeal Havalı Saç Modelleri

Yuvarlak hatlara ve yumurtayı andıran yüz hatlarına sahip erkekler oval yüzlüdür. Oval yüz için saç modelleri arasından seçim yapmak oldukça kolaydır. Oval yüz hatları saç modellerine son derece elverişlidir. Bir çok erkek keskin yüz hatlarını saç ve sakalları ile oval bir görünüme kavuşturmaya çalışırken, oval yüzlü erkekler saç ve sakal tercihlerini çok daha rahat yapar. Dengeli tercihlerle uygun bir görüntü yakalayarak yüz yapılarını avantaja dönüştürebilirler.

Erkekler oval yüzde saç ve sakallarını nasıl kullanmalılar?

Öncelikle yapmamaları gereken şey yanlış tercihlerle yüz hatlarını bozmak. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz doğru modeli kullanarak yüz şeklinizi ortaya çıkarmaya özen göstermelisiniz. Bu sizi daha etkileyici gösterecektir. Örneğin; Amerikan tıraşlı bir saç kesiminiz varsa, saçlarınızın uzun üst kısımlarını kesinlikle havaya kaldıracak biçimde şekillendirmemelisiniz. Oval yüz saç modelleri arasından seçtiğiniz bir kesimle birlikte sakallarınızın da uyumu çok önemli. Uzun sakallardan kaçınmalısınız. Uzun sakallar yüzünüzün oval görüntüsünü bozacaktır. Kirli sakal görüntünüzün daha iyi görünmesini sağlayabilir.

Oval yüz için saç modelleri özellikle erkeklerde kullanımı çok kolay olan bir yüz tipi olmaktadır. oval yüze sahip olan kişiler çok daha rahat şekilde yüzlerine uygun saç modelleri bulabilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi üst kısmı uzun bırakılmış olan David Beckham modeli de denilen bu saç modelini kullanılabilir. Bu erkeklerde ne kadar hacimli şekilde bu uzun saç tutamını şekillendirdiklerine göre boylarının da uzun görünmesini sağlayan bir yöntem de olacaktır. Ayrıca yüzünü uzun göstermek isteyen erkeler de saçlarının üst kısmını oldukça kabarık şekilde arkaya doğru yatırmayı saç modeli olarak tercih edebilirler. Saç modellerinin yanı sıra erkekler için sakal kesimi de yüzün uzun görünmesine ve boyunda uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

en güzel oval yüz için saç modelleri farklı oval yüz için saç modelleri oval yüz için saç modelleri bayan oval yüz için saç modelleri tumblr trend oval yüz için saç modelleri tumblr oval yüz için saç modelleri ünlüler oval yüz için saç modelleri yeni oval yüz için saç modelleri

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir