Paça Çorbasının Yanına Ne Gider

Paça Çorbasının Yanına Ne Gider

Paça Çorbasının Yanına Ne Gider

Paça çorbası Türk kültüründe geçmişten gelen yüksek protein kaynağı bir çorba çeşididir. Türk toplumunda geleneksel hale gelmiş bir çorbadır, sabah, akşam, gece hiç fark etmez her an için içilebilir.

Evlerde yapıldığı gibi, özel paça çorbası yapan çorbacılar vardır ve 24 saat açık olan bu çorbacılar sürekli çorba ikramında bulunurlar.

Çok sevilen ve beğenilen paça çorbası çok besleyicidir, kan yapar, kemikleri güçlendirir, hastalıklardan korur herkesin tüketmesi gereken bir çorbadır.

Arpa Şehriye Pilavı

Paça çorbası çok kuvvetli ve ağır bir çorbadır, bunun yanına daha hafif bir lezzet olan arpa şehriye pilavı yapabilirsiniz.

Arpa şehriye pilavı hem pilav vazifesini görürken bir yandan da midenize çok ağır gelmez.

Karışık Salata

Paça çorbası salatasız olmaz, bol yeşillik ve havuçla hazırlanmış zengin, zeytinyağlı, nar ekşili bir karışık salata çorba ile birlikte mutlaka sunulmalıdır.

Zeytinyağlı Yemekler

Paça çorbası yoğun et içeren bir çorbadır, eti sınırlı tüketmek isteyenler bu çorbanın yanında zeytinyağlı yemekler tüketebilirler.

Zeytinyağlı fasulye, zeytinyağlı barbunya, zeytinyağlı bamya gibi sebze çeşitleri yapılabilir. Oldukça da güzel olur.

Kebap Çeşitleri

Et yemeyi çok sevenler için bol proteinli ve etli bu çorbadan sonra yine et yemekleri ile devam edebilirsiniz.

Beyti kebabı, İslim kebabı, Adana kebap, Manisa kebap gibi kebap çeşitleriyle yemeğinize devam edebilirsiniz. Bazı kişiler sırf et yemeyi severler bu menü onlar için mükemmeldir.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir