Palamut Balığı Yanında Ne Yenir

Palamut Balığı Yanında Ne Yenir

Palamut Balığı Yanında Ne Yenir

Gerçekten yüksek protein oranlarına ve zihin açma özelliği ile bilinen omega-3 mineralleri bakımında zengin balık türüdür.

Kılçığının ortada bulunması sebebiyle kolay temizlendiği ve yenilmesi esnasında kolay yenmesi özelliği ile çok tercih edilen palamut balığı genelde çocuklar tarafından çok seviliyor.

Özellikle Akşam yemeklerinde yapılan Palamut Balığı Yanında Ne Yenir sorusu merak ediliyor. Yanında yenmeyecek besinler: Yoğurt, süt, ayran gibi süt ürünleridir.

İrmik Helvası

Balığın yanında vazgeçilmez olan helva palamut balığının yanında daha da bir güzel gitmektedir. İrmik helvası ve palamut sofrada güzel ve alışılmış bir ikili oluşturacaktır.

Mercimek Çorbası

Küçük kırmızı mercimekler kaynatılarak ve tavuk veya et suyu ile lezzetine lezzet katılan mercimek çorbası palamut balığının yanında su gibi içilebilir. O kadar birbirine uyumlu yemeklerdir.

Patates Püresi

Top patateslerin haşlanması neticesinde geçirilmesi ile püre elde edilir. Bazı kişiler patates püresini direk balık ile karıştırmaktadır.

Sofralarda palamut balığının yanında yenmesi bu denli tat veren bir besin daha bulmak zor olabilir.

Kara Lahanalı Salata

Taze sebze ve Karalahana yapraklarından oluşan enfes salata balığın yanında yenebilecek en güzel besinlerden biridir.

Palamut balığının tadı karalahananın tadı ile birleşince muhteşem bir haz ortaya çıkmaktadır.

Bulgur Pilavı

Bulgurdan yapılan bulgur pilavı palamut balığının yanında yeneceği için biraz daha susuz ve acısız olmalıdır. Bazı restoranlarda bulgur pilavı ile palamut balığı bir bütün olarak sunuluyor.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.