Patates Çorbasının Yanına Ne Gider

Patates Çorbasının Yanına Ne Gider

Patates Çorbasının Yanına Ne Gider

Patatesli çorba karbonhidrat içerikli ve doyurucudur. Üzerine dökülen tere yağ ve pul biber ile görsel anlamda da zengin bir sunuma sahiptir.

İçerik olarak patatesin yanı sıra yoğurt, un, yumurta sarısı ve limon ihtiva eden çorbanın yanına eklenecek menü açısından oldukça zengindir.

Ancak sıklıkla tercih edilen spagetti makarna, sulu köfte, börek, salata, baklavadır.

Yaklaşık 15-20 dakika gibi bir sürede hazırlanabilen çorba kolaylıkla hazırlanabildiği gibi hemen her evde bulunan malzemeler ile hazırlanmaktadır.

Spagetti Makarna

Bol salçalı hatta soğanlı bir spagetti makarna patates çorbasının lezzet olarak mükemmel tamamlayıcısıdır.

Hazırlanacak sebzeli veya sarmısaklı soslar ile daha da zenginleşen spagetti makarna hem doyurucu hem de çorbaya uyum açısından oldukça bol tüketilmektedir.

Sulu Köfte

Patates çorbası yanına sulu köfte de çok yakışmaktadır. Çorba ile güzel bir menü oluşturmaktadır.

Bol baharatlı iç ile hazırlanan köfteler veya isteğe göre hafif acılı köfteler çorbada bulunan bol karbonhidrat ile oldukça doyurucu olmaktadır.

Börek

Patatesli çorba yanında spagetti makarna tercih etmeyen insanlara alternatif olarak börek tavsife edilir. Özellikle peynirli börek bu çorba ile damak tadında bütünleşecektir.

Salata

Mevsim sebzelerinden oluşan zeytinyağı ve limon ile zenginleştirilen salata hem görsel lezzet hem de damak tadı olarak sofraya zenginlik katmaktadır.

Farklı salatalar da denenerek dilediğiniz salata tarifi ile sofranızı renklendirebilirsiniz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir