Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

Her mevsim tüketilse de özellikle kışları ve son baharlarda tüketilen ve tercih edilen patates oturtması çeşitli lezzetler ile birlikte sunulur.

Bu kapsamda özellikle sulu veya susuz bir şekilde hazırlanabilen patates oturtması içine katılan malzemeler ile de çeşitlilik kazanabilir.

Sezar Salata

Patates oturtmasının yanında tercih edilecek lezzetlerin başında salatalar gelir. Elbette birçok salata çeşidi olsa da patates oturtması ile birlikte sunulabilen ve tercih edilen en güzel salata çeşidi Sezar salatadır.

Bu kapsamda özenli bir hazırlayış gerektiren Sezar salata sunum sırasında tercihen teklif edilebilir veya hazırlanarak sunulabilir.

Domates Çorbası

Patates oturtmasının içerisine katılan kıyma nedeniyle yemek biraz ağır olabilir. Bu ağırlık ile birlikte özellikle hafif olarak bilinen domates çorbası en fazla tercih edilen çorba çeşidi olarak ön plana çıkar.

Bulgur Pilavı

Ana yemeğin yanında hazırlanarak sunulabilen bulgur pilavı hafif olması nedeniyle asla vücudu yormaz.

Bu nedenle kısa bir zamanda hazırlanarak salınabilen bulgur pilavı salçalı yada sade bir şekilde patates oturtmasının yanında servis edilebilir.

Rus Salatası

Doyurucu özelliği ile sofraların vazgeçilmez tatlarından birisi olan Rus salatası ara soğuk olarak sunulabilen mezeler sınıfında yer alır.

Özellikle içerdiği bol vitamin ve protein sayesinde hem sağlıklı hem de doyurucudur. Hazırlanması zahmetli olsa da tüketimi bir o kadar lezzetlidir.

Haydari

Ana yemeğin patates oturtması olması durumunda muhakkak yanında haydari sunulması gerekir.

Ana yemeğin susuz ve kuru olması karşısında tüketim sırasında su ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu açıdan haydari içerdiği zengin besin ve hafifliği nedeniyle tercihen sunulabilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir