Patates Püresi Yanına Ne Yapılır

Patates Püresi Yanına Ne Yapılır

Patates Püresi Yanına Ne Yapılır

Patates püresi hemen hemen her et yemeğine yakışan bir yemektir. İsterseniz et, isterseniz de tavuk ile yapabileceğiniz bir yemek ya da köftelerin yanına en çok yapılan yemeklerdendir patates püresi.

Patates püresini isterseniz daha lezzetli bir hale de getirebilirsiniz. Tereyağı, süt ve de kaşar peyniri yardımı ile patates pürenizin kıvamını ve de tadını daha da güzel bir hale getirebilirsiniz.

Köfte

Dana ya da koyun kıyması ile birlikte hazırlayacağınız köftenize daha farklı bir lezzet katmak istiyorsanız eğer bir kaç baş sarımsak da ekleyebilirsiniz.

Sarımsak ile tatlandıracağınız kıymanızı ızgara ya da tavada pişirdikten sonra, patates püresi eşliğinde servise sunabilirsiniz.

Kaşarlı Köfte

Kaşarlı köfte, ızgara köfteler içerisinde belki de en çok tercih edilen köfte çeşidi olabilir. Kaşarı içinde erimiş olan köfte ile birlikte, yine süt ve de kaşar ile tatlandırılmış olan patates pürenizi servis edebilirsiniz.

Pirzola

Pirzolalarınızı sadece tava da değil fırında da pişirebilirsiniz. Ancak etin suyunu yitirmemesi için çok dikkatli olmalısınız.

Pirzolalarınızı pişirdikten sonra bir servis tabağına alın, yağı ve de suyunu içine hapsettiğiniz pirzolalarınızın yanına mutlaka, karabiber ile tatlandırılmış patates püresi ilaç edebilirsiniz.

Bezelyeli Kuşbaşı

Kuşbaşı doğranmış et ile yapacağınız bezelye yemeğinizin yanında, karabiberli, bol kaşarlı bir patates püresi oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Biberli Domates Sosu 

Kızarmış biber ve de domates sosu ile sofralarınızı şenlendirmek mi istiyorsunuz, o zaman patates pürenizin yanında kızarmış biber ve de patates sosu doğru bir tercih olacaktır.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir