Patates Salatası Yanına Ne Yapılır

Patates Salatası Yanına Ne Yapılır

Patates Salatası Yanına Ne Yapılır

Patates salatası adeta kurtarıcı yemeklerden biridir. Kimi zaman beş çayları ile ikram edilirken kimi zaman gün toplantılarında kısır gibi atıştırmalıkların yanında ikram edilebilmektedir.

Bazen pazar kahvaltılarında ikram edilirken kimi zamanda yemek yapamadığınız zamanlarda akşam yanında çay ve kahvaltılık türleri ile ikram edilebilen bir yemek türüdür.

Paçanga Böreği

Patates salatası ile en uyumlu yiyeceklerden biri de börek çeşitleridir. Dilerseniz milföy hamuru ile de kolay bir şekilde börek yaparak patates salatası ile ikram edebilirsiniz.

Patates salatasının yanına değişik börek tarifleri arıyorsanız eğer paçanga böreğini deneyebilirsiniz.

Fırında Çanak Köfte

Patates salatası ile yakışan lezzetlerden biri de fırın yemekleridir. Kıyma ile hazırlanmış olan çanak köftelere patates salatasının yanında yer verebilirsiniz.

Kısır

Patates salatası özellikle hanımların toplantılarında en çok tercih edilen lezzetlerden biridir. Hanımlar bir araya gelip gün toplantısı yaptıklarında kısır sofraların vazgeçilmezi olduğundan dolayı patates salatası ile sunulabilir.

Mercimek Köftesi

Patates salatası ile bulgur türleri en çok yakışan lezzetlerden biridir. Mercimek köftesi ile patates salatası arasındaki uyum da oldukça enfes olduğundan dolayı patates salatasının yanında mercimek köftesini tercih edebilirsiniz.

Yoğurtlu Havuç

Patates salatasını yoğurtsuz olarak tercih ediyorsanız eğer yoğurt ve mayonezin bir araya geldiği havuç salatasını tercih edebilirsiniz.

Havuç salatası meze olarak tercih edildiğinden dolayı özellikle gün yemekleri ile birlikte patates salatası ile ikram edilebilir.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir