Patatesin Yanında Ne Gider

Patatesin Yanında Ne Gider

Patatesin Yanında Ne Gider

Patates, protein kaynağı olan ve Türkiye’de fazlaca tüketilen bir besindir. Patatesin birçok yemeği yapılmaktadır ve patates yemekleri her yemeğin yanına yakışır.

İster patates sulu yemek ister de kuru yemek şeklinde yapılsın, her iki şekilde de servis edilebilir.

Özellikle patatesin yanında pilav ve et yemekleri çok iyi gider. Peki, patatesin yanında ne gider. Bu soruya verilecek cevap ise aşağıda yer almaktadır.

Et Yemekleri 

Et yemekleri, Türk mutfaklarında fazlaca yapılan ve tercih edilen bir yemektir. Her türlü yemeğin yanında lezzetle yenebilir.

Patatesin yanında da çok iyi gidebilir. Patates et yemeklerinin içerisine veya yanında servis edilebilir. Her iki şekilde de sofralarda yer alabilir.

Pilav

Pilav, Türk mutfağında yer alan önemli lezzetler arasındadır. Özellikle pilav kuru fasulye ile güzel bir ikilidir. Patatesin yanında da iyi gidebilecek bir yemektir. Bu ikili ile doyurucu bir lezzet oluşturulabilir.

Makarna

Makarna, kolay yapılışı olduğundan dolayı çok fazla tercih edilir. Türk soflarında da çok fazla yer alan bir lezzettir. Makarna ile patates yemekleri de iyi gidebilecek doyurucu yemeklerdir.

Tavuk Yemekleri

Tavuk yemekleri, hangi şekilde yapılırsa yapılsın her yemeğin yanında iyi gider. Patatesin yanında da tercihe göre yapılan tavuk yemekleri iyi gider.

Yayla Çorbası

Yayla çorbası, yoğurttan yapılan bir çorba çeşididir. Yoğurt ile patates de iyi gittiği için yayla çorbası patates yemeklerinin yanına iyi gider. Bu ikili çok güzel bir lezzet oluşturur.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir