Patatesli Köfte Yanına Ne Gider

Patatesli Köfte Yanına Ne Gider

Patatesli Köfte Yanına Ne Gider

Patates ve de köfte iyi bir ikili oldukları için sık sık tercih edilen ana yemeklerden ve de ara sıcaklardandır.

İsterseniz ara yemek olarak patatesli köfteyi sulu bir şekilde yapın, isterseniz de patates ile köfteyi fırın ya da tavada pişirerek ara sıcak şeklinde servise sunun.

Patatesli köfte yanında servise sunabileceğiniz, yanında iyi gideceğini düşündüğümüz alternatif tatlar için yazımızı okuyunuz.

Pirinç Pilavı

Et ya da tavuk suyu ile yapabileceğiniz pirinç pilavınızı daha lezzetli hale getirmek isterseniz eğer mutlaka üzerine karabiber serperek, patatesli köfte ile servis edebilirsiniz.

Rus Salatası

Uzmanların önerisine göre yoğurt neredeyse her öğün tüketilmesi gereken besinlerdendir. Yoğurdu bu şekilde tüketemiyorsanız eğer farklı salatalarda değerlendirebilirsiniz.

Örneğin bir rus salatasına ilave edeceğiniz ev yoğurdunuz ile patatesli köfte yemeğiniz harika bir akşam yemeği olabilir.

Patlıcan Salatası

Patlıcanı çok sevenler, patlıcanın her türlü yemeğini ve de salatasını büyük bir keyif ile tüketir.

Közlenmiş patlıcanlarınızı iyice ezdikten sonra sarımsak ve de yoğurt ile karıştırıp farklı bir tat elde edebilirsiniz. Patatesli köfte yemeğinizin yanında da bu farklı patlıcan sunumu oldukça şık duracaktır.

Garnitürlü Pilav

Patatesli Köfteyi akşam menüsü için düşünüyorsanız eğer yanına mutlaka bir pilav şarttır. Alternatif bir pilav için ise sizlere garnitürlü pilavı önerebiliriz.

Mısır Çorbası 

Patatesli Köftenizden önce içeceğiniz sıcacık bir mısır çorbası hem içinizi ısıtacak hem de hazmınızı kolaylaştıracaktır.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir