Patchwork Kırkyama Halı Modelleri

Patchwork Kırkyama Halı Modelleri

Patchwork Kırkyama Halı Modelleri

Yüzyıllar öncesinden küçük ve parça kumaşları birleştirerek tekrar kullanılır hale getirme işlemiyle ortaya çıkan patchwork kırkyama işi, zamanla bir sarata dönüşmüş ve dünyada yaygınlaşmıştır. Artık Patchwork kırkyama halı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Patchwork Halı Desenleri

Ancak halı işinde Patchwork yani kırkyama işlemi parçaların bir araya gelmesiyle değil değişik modellerin ve desenlerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Halının bir yerde Anadolu motifi işlenirken, bir bölümü de düz olabilmekte veya çiçekli bir desen uygulanabilmektedir. İki veya üç desenin de bir araya gelebildiği bu halı modelinde hakikaten sanatsal halılar da ortaya çıkmaktadır.

Patchwork Halılar Orijinal Mi Fabrikasyon Mu?

Eğer evinizde Patchwork kırkyama halı modelleri kullanmak isterseniz fabrikasyon olanlarını rahatlıkla bulabilmeniz mümkündür ancak el emeği ile tek kişilik halı makinelerinde bir kişinin yaptığı bu kırkyama desenli halı bittiğinde sanat eseri niteliği taşımaya başlayacaktır ve bu tip halıları bulmak da çok zordur. Ancak dikkat edilmesi gereken husus ise piyasada çok az bu tür halı bulunduğu için orijinal olmayan fabrikasyon halıları da orijinalmiş gibi satmak istemektedirler. Eğer böyle bir halı edinmek istiyorsanız çok dikkatli olmanızda yarar bulunmaktadır. Böyle bir halı almayı düşünerek, halı almaya gidiyorsanız ya kendiniz halı işinden çok iyi anlıyor olmalısınız, ya da bu işten anlayan birisini yanınızda götürmelisiniz. Bu tür halılar çok değerli olduğu için kesinlikle halıdan anlamıyorsanız kendi başınıza böyle bir halı almaya kalkışmayın.

değişik Patchwork Kırkyama Halı Modelleri en güzel Patchwork Kırkyama Halı Modelleri farklı Patchwork Kırkyama Halı Modelleri güzel Patchwork Kırkyama Halı Modelleri Patchwork Kırkyama Halı Modelleri

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir