Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

Patlıcan dolması, Türk sofralarında ve mutfaklarında yer alan lezzetli bir yemek türüdür.

Patlıcan dolması yapılırken ilk olarak dolmanın içi hazırlanır, daha sonra patlıcanlar kesilerek içi oyulur ve son olarak hazırlanan dolma içi patlıcanın içerisine konur.

Dolmanın için hazırlanırken kullanılan ana malzeme pirinçtir. Türk mutfaklarında yer alan patlıcan dolması akşam ve öğle öğünlerinde yenilir.

Birçok yemeğin yanında afiyetle yenen patlıcan dolması içerisine et veya tavukta atılabilir.

Tarhana Çorbası 

Tarhana çorbası, her yemeğin yanında lezzetle gidebilecek bir çorbadır. Türk mutfaklarında yer alan tarhana çorbası, patlıcan dolmasının yanında yenebilecek çorbaların başında gelir.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası, ana malzemesi mercimek olan bir çorba çeşididir. Türk mutfaklarında özellikle en çok tercih edilen çorbalar arasında yer alır.

Ayrıca mercimek çorbası, patlıcan dolmasının yanında gidebilecek bir diğer çorba çeşididir.

Makarna

Makarna, Türk mutfaklarında yapılan lezzetli ve basit yemektir. Aslında İtalyan mutfağına ait olan makarna , Türk mutfaklarında da çok fazla yer almaktadır.

Makarna, patlıcan dolmasının yanında yenebilecek en ideal yemeklerden biridir.

Et Yemekleri

Et yemeklerinin, dünyanın genelinde yapılan birçok çeşidi bulunmaktadır. Türk mutfağında da yapılan et yemekleri, patlıcan dolmasının yanında servis edilebilir ve et yemekleri ile patlıcan dolması çok güzel bir menü olur.

Hoşaf

Hoşaf, çok lezzetli olan ve Türk mutfağında popülerliğini koruyan bir lezzettir. Ayrıca, hoşaf patlıcan dolmasının yanında çok güzel gidebilecek bir lezzettir.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir