Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır

Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır

Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır

Patlıcan kebabı doğu mutfak kültürüne ait bir kebap türüdür. Patlıcan, köfte, domates ve biberler şişe dizilerek yapılır.

Patlıcan kebabının köftelerinde mutlaka kuyruk yağı olmalıdır. Kuyruk yağı etin sulanmasını ve lezzetinin artmasını sağlar. Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır? Hangi çeşit yemeklerle birlikte sunabiliriz?

Sebze Çorbası

Mevsim sebzelerinden hazırlayabileceğiniz sebze çorbası patlıcan kebabının yanında sunulabilecek olan tatlar arasındadır.

Kabak Mücver

Bu mükemmel kabak çeşidi patlıcanın yanında gayet iyi bir seçim olmaktadır. Tabakta sunum yaparken de hoş bir görüntü oluşturabilmeniz için Hem lezzet bakımından hem de görüntü bakımından mükemmeldir.

İçli Köfte

İçli köfte de yine doğu ve güneydoğu mutfağına özgü muhteşem bir lezzettir. Yöre insanları tarafından ve diğer halk tarafından oldukça sevilir ve tüketilir.

Patlıcan kebabının yanında oldukça ağır bir sunum olan içli köfte çeşitli soslar ile de ikram edebileceğiniz mükemmel lezzetler arasındadır.

Bulgur Pilavı

Kebapların yanında bulgur pilavı daha çok tercih edilen pilav türüdür. Lezzeti açısından kebapları tamamlayan ve bütünlük sağlayan bir çeşittir.

Şalgam

Şalgam kebap türlerinin hepsiyle birlikte içilebilen bir içecek olduğu için patlıcan kebabının yanında da içmesi oldukça güzel olur.

Kuruluk Dolması

Kuru biber ve kuru patlıcan ile yapılan dolmaya bol baharat ve sumak koyulur, özel bir tadı ve kokusu olur. Patlıcan kebabının yanında harika bir tattır.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.