Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Gider?

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Gider?

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Gider?

Her yemeği taçlandıran patlıcanın musakkası da özellikle akşam yemeklerinde herkesin afiyetle tüketeceği yemeklerden bir tanesidir. Patlıcan musakkanın yanında servis edeceklerinizle bu yemeğin lezzetine lezzet katmak isterseniz yapabileceğiniz birkaç şey var. Gelin bu yardımcı lezzetlere bir göz atalım.

Sarımsaklı yoğurt

Yoğurdun içine ekleyeceğiniz biraz su ve sarımsakla elde edeceğiniz sarımsaklı yoğurdu ister musakkanın üstüne dökerek servis edin ister yanında tüketin. Yoğurt, sarımsak ve musakkanın birleşimi damağınızda çok güzel bir tat bırakacaktır.

Salata

İnce ince doğranmış marullara ilave olarak yine ince ince doğranmış yeşil soğan eklediğinizde ortaya mükemmel bir salata çıkacaktır.

Musakkanın yanında bol limonlu salatanızı afiyetle yiyebilirsiniz. Eğer tercihiniz maruldan yana olmazsa kuru soğanları dilim dilim yaptıktan sonra sumakla süsleyerek soğan salatası yapabilirsiniz.

Ayran

İster evde kendinizin yaptığı bir ayran olsun ister hazır ayran olsun musakkanın vazgeçilmezi ayrandır. Musakka yanında ayran içtiğinizde başka bir şeye gerek kalmadığını göreceksiniz.

Bulgur pilavı

Bulgur pilavını yemeğin altına bir zemin oluşturması için döşeyebilirsiniz ya da üstüne serpebilirsiniz.

Pilavın bulgurdan yapılması hem sağlıklı bir tercih olacaktır hem de musakkayla birleşimi ağızda enfes bir tat bırakacaktır.

Makarna

Makarnayı haşladıktan sonra üzerine hazırlanmış domates sosunu ekleyerek musakkanın yanında servis edebilirsiniz.

Eğer biraz daha spesifik bir tat istiyorsanız makarnayı haşladıktan sonra bir sos eklemeden direkt musakkanın içine karıştırabilirsiniz. Makarna, musakkanın rengiyle bir bütün olduğunda ortaya çok özel bir tarif çıkacaktır.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.