Patlıcan Oturtmanın Yanında Ne Gider?

Patlıcan Oturtmanın Yanında Ne Gider?

Patlıcan Oturtmanın Yanında Ne Gider?

Patlıcan oturtma soğan, kıyma, patlıcan ve birbirinden lezzetli besinlerin bir araya gelmesi ile muhteşem lezzete erişmeye olanak sağlayan yiyeceklerden sadece bir tanesidir.

Soğuk akşamların ya da özel misafirlerinize ayıracağınız ikram lezzetleri arasında yer alır. Zaman zaman kızartma ve fırın da pişmesi yağ oranının iyi ayarlanmasını gerektirmektedir.

Bu durum yiyen kişiler için mide sorunu oluşturabilmektedir. Patlıcan oturtma yaparken zeytinyağı kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Bunun dışında kullanılan zeytinyağları hem tat bakımından hem de sağlık açısından sorun teşkil etmektedir.

Şehriyeli Pilav; 

Rengini almış şehriyeler ve tane tane olmuş pirinçlerle birleşen pilav, patlıcan oturtma için vazgeçilmez tercih alanı içerisindedir.

Cacık;

Nane, yoğurt ve ince ince rendelenmiş salatalık üçlüsünün büyük birleşimi, patlıcan oturtmanın yanında içinizi rahatlatmaya yetecektir. İsteğe göre sarımsak da eklenebilmektedir.

Çorba;

Patlıcan oturtma öncesinde yapacağınız domates çorbası, yemek sıralamanız için önemlidir. Domates çorbası ve patlıcan oturtmanın tadı sofralarda yeri bir başkadır.

Menülere en uygunluk gösteren hafif çorba olması tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Talaş Böreği;

Sebzelerle donatılmış böreği patlıcan oturtma ile birleştirebilirsiniz. Böreğin sebze ağırlıklı olması, sizlere ayrı lezzet tatma imkânı verecektir.

Deniz Börülcesi;

Patlıcan oturmasının yanında eklenen minik mezeler için de en mükemmeli börülcelerdir. Önemli olan iyi yıkanmış olmasıdır.

Dilerseniz zeytinyağı ve sarımsakla süsleyebilir tatlılık oranını arttırabilirsiniz. Tercihe göre içerisine istediğiniz salatayı eklemeniz de söz konusu olabilmektedir.

Keşkül; 

Tatlı olarak hafif olması her yemek için önerilenler arasına girmesinde büyük paya sahip olmuştur. Dilerseniz Hindistan cevizli, dilerseniz sade olarak tüketebilirsiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir