Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır

Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır

Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır

Patlıcanları ocakta ya da fırında, mangalda közledikten sonra alüminyum folyoya sararak soğumaya bırakın.

Bu işlemden sonra zaten terleyen patlıcan kabuklarından ayrılmaya başlayacaktır. Kolayca kabuklarını soyduğunuz patlıcanları kararmadan hemen doğrayıp üzerine limon sıkın.

Bu işlem sayesinde siz diğer salata malzemelerini hazırlarken, patlıcanınızın renk değiştirmesini önleyebilirsiniz.

Daha sonra maydanoz, domates, soğan, kırmızıbiberi ve de istediğiniz salata malzemelerinizi doğradığınız patlıcanların içine ilave edebilir, ceviz ve de sızma zeytinyağı ile servis edebilirsiniz.

Patlıcan salatasının yanında en çok hangi tatlar tercih edilir sizler için araştırdık

Haydari

Haydarinin yoğun kıvamı ile ağzınızda bıraktığı serinliği ve de ferahlığı başka bir salatada yakalamak oldukça zor.

Haydari olan sofralara n çok yakışan bir diğer salata ise patlıcan salatasıdır. İkisi oldukça güzel bir başlangıç olabilir.

Meyhane Pilavı

Bulgur pilavını çok farklı şekillerde yapabilirsiniz. İsterseniz et suyuyla, isterseniz tel ya da arpa şehriye ile ancak bizim sizlere patlıcanlı salata ile tavsiye ettiğimiz pilav kesinlikle patlıcan salatasıdır.

Izgara

Et ya da tavuk ve ya balık hiç fark etmez. Eğer güzel ve de kaliteli bir akşam yemeğinde patlıcan salatası yapacaksanız yanına ızgara bir yemekte yapabilirsiniz.

Humus

Nohutların, tahin ile harika birleşimi ve de eşsiz kıvamı ile patlıcan salatanız ikinci bir meze ile daha zengin bir sofra kurmanızı sağlayacaktır.

Tiramisu

Akşam yemeği menüsü oluşturmak istiyorsanız eğer geceyi bir tatlı ile sonlandırmalısınız. Patlıcan salatası menünüze tatlı olarak tiramisuyu da ekleyebilirsiniz.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.