Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider

Patlıcan yemeği, Türk mutfaklarında farklı şekillerde yapılan bir yemek türüdür. Her yemeğin yanına yakışan bu yemek, sulu veya kuru şekilde yapılabilir.

Patlıcan yemeklerine örnek olarak, patlıcan oturtması, imambayıldı, karnıyarık ve patlıcan kebabı verilebilir.

Özellikle patlıcan yemeğinin yanına pirinç pilavı çok iyi gider. Bunun yanında birçok yemek patlıcan yemeğin yanında gider.

Peki patlıcan yemeğinin yanında ne gider. Bu sorunun cevabı aşağıda bulunmaktadır.

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı, her yemeğin yanına yakışan lezzet bir yemektir. Özellikle kuru fasulye yemeği ile beraber sofralarda yer alan pirinç pilavı, patlıcan yemeklerinin yanına da çok iyi gider. Bu ikili ile çok güzel bir lezzet oluşturulabilir.

Domatesli Çorba

Domatesli çorba, patlıcan yemeğinin yanında iyi gidebilecek yemekler arasında yer alır. Bu ikilinin yanına yan yemek eklenerek güzel bir menü hazırlanabilir.

Köfte

Köfte, sulu veya kuru şeklinde yapılabilen bir yemek türüdür. Her iki şekilde de lezzetli olan bu yemek türü, her yemeğin yanında lezzetle yenebilir. Patlıcan yemeğinin yanına da iyi gidebilecek bir yemektir.

Tavuk Sote

Tavuk sote, tavuğun sote halinde yapılmasıdır. Sote çeşitlerinden biri olan bu yemek türü, her yemeğin yanına yakışır.

Patlıcan yemeğinin yanında da yapılabilecek bir yemektir. Bu ikili birlikte çok güzel gider.

Et Yemekleri

Eğer patlıcan yemeğinin içerisinde et bulunmuyorsa yanına tercihe göre yapılacak bir et yemeği güzel gider. Et yemeği ile patlıcan yemeği güzel bir uyum oluşturur.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir