Patlıcanın Yanında Ne Gider?

Patlıcanın Yanında Ne Gider?

Patlıcanın Yanında Ne Gider?

Patlıcan yemeklerde en çok kullanılan sebzelerden biridir. Patlıcanın pek çok yemek çeşidi vardır. Patlıcan yalnızca yemeklerde kullanılmamaktadır.

Aynı zamanda turşu ya da tatlı gibi çok da alışık olunmayan tatlarda da kullanılmaktadır. Patlıcan ile Ali Nazik, Patlıcan közlemesi gibi hafif lezzetleri meze olarak kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra patlıcan kurutularak dolma olarak da kullanılmaktadır. Patlıcan ile karnıyarık gibi enfes ana yemekler de yapılmaktadır.

Pirinç Pilavı

Patlıcan yemeklerinin yanında en çok yakışan lezzetlerden biridir pirinç. Ana yemek olarak kullanılan patlıcan yemekleri ile birlikte et suyu ile pişirilen pirinç pilavını servis edebilirsiniz.

Kuru Cacık

Patlıcan ile karnıyarık yemeği yapmayı düşünürseniz eğer bu yemeğin yanına en çok yakışan lezzetlerden biri cacık olacaktır.

Cacığı meze kıvamında daha koyu olarak yapabilirsiniz. Kuru cacık olarak ifade edilen bu lezzeti taze nane yaprakları ile tatlandırabilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Patlıcan yemeklerine başlamadan önce içinizi ısıtacak olan mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz. Mercimek çorbasında krema seviyorsanız eğer kremalı olarak da tercih edebilirsiniz.

Fırında Makarna

Patlıcan yemekleri ile birlikte hamur işleri yakışan bir lezzettir. Farklı bir lezzet denemek için patlıcan yemeklerinin yanında fırında makarnayı tercih edebilirsiniz. Fırında makarnaya bol kaşar peyniri ekleyebilirsiniz.

Patates Salatası

Patlıcan yemekleri ile yakışan lezzetlerden biri de patatestir. Haşlanmış patatesler ve zeytinyağı ile harmanlanmış patates salatasına patlıcan yemeklerinin yanında yer verebilirsiniz.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.