Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

Pilavı çok seviyorsanız, standart pilav istemiyorsanız değişiklik olsun istiyor ya da gelen misafirlerinizi etkilemek istiyorsanız patlıcanlı pilav doğru seçimdir.

Patlıcanların küçük küçük doğranıp pilavın içinde yer alması size aradığınız sonucu verecektir. Patlıcanlı pilavınıza her türlü baharat yakışır.

Patlıcanlı pilavın yanında ne yenir sorusu ise en kolay yanıtı bulabileceğiniz sorulardan.

Et Sote

Pilav ile en uyum içinde olan yemeklerden biri et yemekleridir. Patlıcanlı bir pilav ile kuşbaşı doğranmış etler domates ve biberi sote yaparak sunabilirsiniz. Et sote pilav için tam uyacak bir yemek.

Mantar Izgara

Mantarları bütün halinde saplarını çıkartın içine bira tere yağ koyarak fırına verin pişmeden önce biraz kaşarla pilavın yanında çok iyi bir aperatif yakalamış olursunuz.

Kremalı Mantar Çorbası

Herksin damak tadına uyan bir çorba çeşidi. Pilavların nerdeyse hepsiyle uygun olur. Özellikle patlıcanlı pilavla çok iyi giden bir çorba kremalı mantarlı çorba. Çorbanın kreması pilav için çok iyi bir hazırlayıcı olacaktır.

Patlıcan Salatası

Salatasızı yemek olmaz diyenler pilavın yanında közlenmiş patlıcan, soğan ve domatesi bir araya getirerek bir salata koyabilirler.

Közlenmiş Biber

Kırmız biberleri közledikten sonra iri parçalar halinde doğrayıp sarımsaklı yoğurt ile servis yapabilirsiniz. Bu pilavınızın yanına uygun bir garnitür olurken tabağınıza renk katmanızı da sağlar.

Baklava

İster cevizli ister fıstıklı kat kat açılmış ağızda dağılan bir baklava sofralarda görmeyi sevdiğimiz bir tatlıdır. Her menünün sonunda düşünülmesi gereken baklava bu yemekte uyum gösterir.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir