Peeling yapmak orucu bozar mı?

Peeling yapmak orucu bozar mı?

Peeling yapmak orucu bozar mı?

Peeling cilde uygulanan bir bakım işlemidir. Cilt bakım ürünleri ya da maskeler orucun bozulmasına etkili değildir. Bu nedenle de peelingin orucu bozma etkisi yoktur.

Yüz ya da vücudun farklı bölgelerine uygulanan maske deri ve cilt için uygundur. Fakat yüze uygulanan maske bir şekilde ağza bulaşmış ve tat alınmışsa oruç bozulacaktır.

Peeling Hakkında Bilgi

Lekeler, kırışıklıklar ve çatlaklar için peeling uygulanmaktadır. Günümüzde güzellik merkezlerinde teknolojik cihazlarla bu işlemi yapmak biraz pahalı olduğundan dolayı, evde kendiniz çok daha az maliyetle peeling yapabilirsiniz.  Bir çok çeşidi ve ve üç gurupta incelenmektedir.  1. Yüzeysel 2. orta 3. derin peeling diyebiliriz.

Yüzeysel peeling:   Genellikle cildinde çok fazla leke ve problem olmayanların uyguladığı son derece güvenli ve zararı olmayan bir maskedir. Doğal meyve asitleri ile evde kolayca defalarca yapılabilmektedir.

Orta peeling:  Evde yapabilmeniz için biraz tecrübeli olmanız gerekiyor. Birisinden destek almalısınız. Aksi taktirde yüzünüzde istenmeyen  hasarlara yol açabilirsiniz.

Derin Peeling:  Evde yapılmayan uzmanlık gerektiren uygulamadır. Deriyi biraz tahriş edebilir, kızarıklara neden olabilir. Derin peeling yaptırmak istiyorsanız, kaliteli ve güvenilir güzellik merkezlerinizi tercih etmenizi öneriyoruz.

 

 

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir