Kadınca

Pembe Makyaj Nasıl Yapılır?

Herkes kendisine ve cildine uygun bir renk tonunda makyaj yapmaktadır. Ancak bazı durumlarda kıyafetinize ve gittiğiniz yere uygun olarak makyaj yapmanız gerekebilir. İşte bu tip durumlarda o renk tonlarında hangi noktalara dikkat ederek makyaj yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Örneğin, pembe renk tonlarında makyaj yapmak için gözlerinizde, dudaklarınızda pembenin hangi tonlarını kullanmalı ve hangi noktalara vurgu yapmanız gerektiğini bilirseniz ortaya muhteşem bir görüntü çıkabilir. peki, pembe makyaj nasıl yapılır?

Pembe makyajı da genel makyajda olduğunu gündüz ve gece makyajı olarak ikiye ayırabiliriz. Günlük pembe renk tonlarında makyaj yapmak için dikkat edeceğiniz püf noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Pembe renk tonlarında günlük makyaj

Pembe makyaj yapmak istediğiniz zaman göz ve dudaklarınıza ayrı ayrı uygulamalar yapmanız gerekir. Pembe tonlarda göz makyajı yapmak istiyorsanız başlangıçta açık pembe renk tonlarından uygulamaya başlamalısınız. Far paletinizden en açık pembe tonu tüm göz kapağınıza ve kaş altınıza uygulayarak makyajınıza başlayın. Ardından biraz daha koyu tonlarda pembe rengi göz kapağınızın orta kısmına sürün ve karıştırma far fırçanız yardımı ile farı göz kapağınızın etrafına dağıtın. Sonrasında gözün en dış kısmına uygulamak üzere toprak tonlarında bir far seçin ve dışarıdan içeriye doğru farı dağıtın. Bu sayede smokey eyes denilen dumanlı görünümü elde edebilirsiniz. Ardından göz pınarlarınızdan iç kısma doğru kehverengi bir eyeliner ile kirpik diplerinizi doldurun. Bu daha yumuşak bakışlara sahip olmanızı sağlayacak. Son olarak da kirpiklerinize rimel uygulayın. Günlük makyajın ikinci kısmı hafif pembe bir allıktan oluşur. Dudaklarınız için de pembe alt tonlu mat bir nude ruj seçebilirsiniz. Burada gözleriniz daha ön plandadır. Tam tersini isterseniz de göz makyajınızı biraz daha hafif yaparak dudaklarınıza canlı pembe tonlarında bir ruj sürmelisiniz.

  1. Pembe renk tonlarında gece makyajı

Gece makyajında pembe kullanacaksanız gözlerinizde toprak tonlarını, bronz, gümüş, altın ya da siyah tonları kullanabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı gece makyajını daha hoş bir hale getirecektir. Yine aynı şekilde gözlerinizin dış kısmına koyu tonlar sürüp bunu içeri doğru dağıtarak bu görünümü elde edebilirsiniz. Göz pınarlarınızı gümüş rengi bir far yardımı ile daha aydınlık bir hale getirebilirsiniz. Siyah eyeliner ile gözlerinizi ve bakışlarınızı daha anlamlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Gözlerinizin dikkat çekmesi için siyah maskarayı gözlerinize yoğun bir şekilde uygulayın. Gece makyajında dudaklarınız için mat bir ruj terich etmelisiniz. Ayrıca dudaklarınızı belirgin bir hale getirmek için de rujunuz ile aynı renk tonlarında bir dudak kalemi dudaklarınıza çerçeve yapmalısınız. Allığınızı mutlaka doğal bir tonda seçmelisiniz.

Siyah Saça Nasıl Makyaj Yapılır?

Siyah saçlara sahip olan kişiler sarışın olanlara göre makyaj konusunda biraz daha şanslıdır. Siyah saç cildi normalde bile daha canlı gösterir. Küçük dokunuşlar ile zaten canlı olan cildi daha hoş bir hale getirmek mümkündür.

Siyah saçlı kişiler sarışın ve kızıl saçlı kişilere oranla maskaraya daha az önem vermeli. Siyah saçlı kişiler için göz makyajındaki en önemli nokta eyelinerdır. Güzel çekilmiş bir eyeliner ile bakışlarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Siyah saçlar ve siyah eyeliner bir uyum sağlayacağı için daha hoş bir görüntü oluşur. Ancak eyelinerın daha etkili olması için mutlaka likit eyeliner kullanın.

Siyah saçlı kadınlar ruj renklerinde de sarışınlara oranla daha şanslıdır. Çünkü neredeyse her renk siyah saçlı kadınlarda muhteşem durur. Özellikle kırmızı gibi canlı renkler oldukça hş bir görüntü oluşturur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı