Peynirli Makarnanın Yanına Ne Gider

Peynirli Makarnanın Yanına Ne Gider

Peynirli Makarnanın Yanına Ne Gider

Peynirli makarna, makarnanın içerisine tercihe göre atılan peynir ile yapılan bir yemektir. Hangi tür peynir atılırsa atılsın her şekilde lezzetli bir tat verir.

Türk sofralarında fazlaca yer almaktadır. Yanında yapılacak yemekler ile güzel bir menü oluşturabilir.

İtalyan mutfağından gelen bir yemektir. Pratik bir şekilde ve kolay bir yöntem kullanılarak yapılır. Ama yine de verdiği tat çok güzeldir.

Peynirli makarna, pilav tarzı yemeklerin yanında çok güzel gidebilir. Aşağıda daha detaylı bir şekilde yanında gidebilecek yemekler yazılmaktadır.

Pilav

Öncelikle peynirli makarnanın yanında gidebilecek pilavın sade olması daha güzel bir lezzet verecektir. Ayrıca pilav doyurucu olarak peynirli makarnanın yanında tercih edilebilir.

Biber Dolması

Dolma çeşitlerinden biri olan biber dolması, özellikle peynirli makarnanın yanına en iyi gidebilecek dolmaların başında gelir. Biber dolması ile peynirli makarna ile güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Mantar Sote

Mantar, her yemeğe lezzet katan bir bitkidir. Kendi başına da yapıldığı takdirde çok güzel bir tat verir.

Özellikle mantarı sote şeklinde yapmak güzel bir lezzet oluşturur. Mantar sote, peynirli makarnanın da yanında iyi gidebilecek bir yemektir.

Sulu Köfte

Özellikle peynirli makarnanın yanında sulu yemek yapmak isteyenler, sulu köfteyi kesinlikle denemeleri gerekir. Sulu köfte ile peynirli makarna çok güzel bir ikili olur.

Izgara Tavuk

Izgara tavuk, tavuğun lezzetini ortaya çıkaran bir yemektir. Peynirli makarnanın yanında da iyi gidebilecek yemekler arasında yer alır.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.