Kadınca

Philips Lazer Epilasyon Aleti Kullananlar

Lazer epilasyon yaklaşık 20 yıldır üzerinde çalışmalar yapılan vücuttaki istenmeyen kılların lazer ışınlarıyla yakılması ve yok edilmesi işlemidir. 1990 senesinden bu zamana kadar artarak uygulanmaya devam edilmektedir. Lazer epilasyon cihazları elle kontrol edilebilen ve cilde lazer enerjisi gönderen cihazlardır. Lazer enerjisi alan kıl kökleri tüy uzatma işlevlerini kaybederler. Günümüzde kullanılan farklı lazer cinsleri bulunmaktadır. En yaygın olarak gördüklerimiz Alexandrite ve Diode lazerleridir. Alexandrite büyük alanlarda örneğin sırt gibi çok daha hızlı uygulanabilmektedir. Aralarında çok bir fark olmaması, aynı şekilde çalışmalarına rağmen; Diode de daha uzun dalga boyu lazer enerjisi kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon her zaman kalıcı bir sonuç vermeyebilir ama genel olarak %90 tüylerden kurtulunabilir. Bu durum cilt rengine göre değişiklik gösterebilmektedir. Koyu cilt rengine sahip kişiler açık cilt rengine sahip kişilere göre daha fazla seansa gitmek durumunda kalabilirler çünkü koyu ciltlerin lazer enerjisini absorbe etmesinden kaynaklanmaktadır. İşlem sonucunda tüylerin tekrar çıkma olasılığı olsa bile minimum oranda ve daha açık renkli çıkmaktadır.

Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyonun yapılması süreci ile ilgili bazı aşamalar bulunmaktadır. Öncelikli olarak tedavi edilecek bölge temizlenmeli, kıllar kısaltılmalı ve jel sürülmeli daha sonra lazerle taranmalıdır. Tedaviden sonra birkaç gün içinde tüyler kendiliğinden dökülmeye başlamaktadır.

Klinik merkezlerine gitmek istemeyen, evde uygulamak isteyenler için bir çok marka cihaz çıkarmıştır. Philips in çıkardığı “Lumea” aletide bunlardan biridir. Bu alet hem vücudunuzda hem de yüzünüzde kullanılabilmektedir. Düzenli olarak kullanılması durumunda etkisini gösterebilmektedir. Philips Lumea da IPL (Yoğunlaştırılmış Işık Teknolojisi) dene ışık bazlı bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu yöntem ile tüylerden tamamen kurtulunmamaktadır sadece kılların çıkışını geciktirmektedir. Yani aslında Philips Lumea lazer epilasyon aletinden çok kılların çıkışını geciktiren bir cihazdır.

Philips Lazer Epilasyon Cihazı

Cihazın içinde hem yüzünüz hem vücudunuz için kullanabileceğiniz iki başlık bulunmaktadır. İlk kullanımdan önce mutlaka şarj edilmesi gerekmektedir. Tek bir şarj bile bütün vücudunuza lazer yapabileceğiniz kapasitededir. Yine aynı şekilde cihazı cildinizin hassasiyetine göre ayarlamanızı sağlayan 1-5 arası güç seviyeleri bulunmaktadır. Bunun için uyumluluk çizelgesinden yardım alınabilmektedir. Ürün kablosuz kullanım imkanı vermektedir. Ayrıca güneşlendikten 48 saat sonra cihaz tekrar kullanılmalıdır. Dermatologlar tarafından tavsiye edilen bir ürün olmakla birlikte etkili ve güvenli olduğu da bilinmektedir.

İşlemden sonra cildinizle hafif kızarıklar olabilmektedir, bunlar daha sonradan geçmektedir. Eğer yanma hissi hissederseniz buz koymak daha etkili bir çözüm olabilmektedir. Evde zaman kazanarak yaptığınız bu epilasyon işleminden sonra 7 ila 10 gün kadar güneş ışığına maruz kalmamak gerekmektedir. Eğer çıkılacaksa da aşırı kozmetik ürünü kullanmaktan kaçınarak koruyucu krem kullanılmalıdır. Lazer epilasyon ile gözenekler açılacağından yapılan bölgenin ilk zamanlar da çok temiz tutulması gerekmektedir. Lazer epilasyonun yapılma sıklığı olarak eğer ki uygulanan bölgede herhangi bir sorun yok ise 24 saat geçtikten sonra tekrar uygulanabilmesi mümkündür.

Philips Lumea yı gece yatmadan önce uyguladığınız takdirde ciltte oluşabilecek kızarıklıkların, özellikle yüz bölgesindeki sabaha kadar geçmesini sağlamış olacaksınız. Vücudunuzun her bölgesine uygulayabileceğiniz bu ürünü benleriniz üzerinde kullanmamanız gerekmektedir.

Bu tarz cihazların işe yarayıp yaramadığı kişiden kişiye ve cilde göre de farklılık gösterebilmektedir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı