Pidenin Yanında Ne Gider

Pidenin Yanında Ne Gider

Pidenin Yanında Ne Gider

Pide hem sabah kahvaltılarında hem de diğer öğünlerde ve de ara öğünlerde, beş çaylarında herkesin zevkle tükettiği hamur işlerinde birisidir.

Çok farklı çeşitlerde yapılabilecek pideleri ister evinizde yapın isterseniz de dondurulmuş ya da hazır olarak alın.

Isıttığınız an en az ilk andaki kadar taze olan pideli menünüzü istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Pidenizi ister kıymalı, ister peynirli, ister kaşarlı, isterseniz de sebzeli ya da patatesli yapın.

Her çeşitle de eşsiz bir lezzet yaşatan pideyi sucuklu ya da kuşbaşılı da yapabilir, üzerine de yumurta kırabilirsiniz. Pide menünüzde başka hangi tatlar olabilir diye araştırdık.

Söğüş Salata

Pidenizi istediğiniz harç yaptıktan sonra yanında mutlaka söğüş doğranmış, domates, biber ve de salatalıktan oluşan salatanızı sofraya koymalısınız. Bu salataya nane, maydanoz ve d etere gibi yeşillikleri de ilave etmelisiniz.

Zeytin Salatası

Zeytini çocuklarınız çok tüketmiyor mu, o halde zeytini doğranmış ve de çekirdeği çıkarılmış şekilde alabilirsiniz.

Bir tabağa aldığınız zeytinlerinizin içine istediğiniz yeşillikleri ve de cevizleri ekledikten sonra zeytinyağı ile karıştırarak sofranıza getirebilirsiniz. Pideniz ile birlikte doğru bir seçim olacaktır.

Kuymak

Karadeniz’in özel yemeklerinden olan kuymağı bol tereyağı ile hazırlayarak, pideniz ile servise sunabilirsiniz.

Reçelli Kurabiye

Sabah kahvaltıya misafiriniz mi var pidenizin yanına hemen bir reçelli kurabiye yaparak tatlı eksiğinizi kapatabilirsiniz.

Kahveli Kurabiye

Kahveli kurabiyelerinizin mis gibi olan kokusu tüm misafirlerinizin aklını başında alacaktır. Pidenizi servis ettikten sonra kahveli kurabiye ile devam edebilirsiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir