Pırasa Çorbasının Yanına Ne Gider

Pırasa Çorbasının Yanına Ne Gider

Pırasa Çorbasının Yanına Ne Gider

Pırasa çorbası, ekşi ile uyumu ile harika bir sebzedir. Soğan ailesinden gelen pırasa ile yapılan çorba ve yemekler çok sağlıklı yemeklerdir.

İsteyen bu çorbaya ekşi katabilir, ekşi ile tadı daha da güzelleşir. Tabii ki her yemek gibi yanında ona yakışan güzel lezzetler olmadan tek başına bir anlam ifade etmez. Bu lezzetlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Kısır

Pırasa çorbasının vermiş olduğu ekşimsi tadı kısır ile taçlandırabilirsiniz. Genellikle kısır anne günlerinin vazgeçilmez aperatifleri arasındadır.

Adeta kısır olmadan gün olmaz. Fakat günlük hayatımızda hazırladığımız yemeklerde de özellikle pırasa çorbasının yanında kısır yapabiliriz.

Bulgur Pilavı 

Bulgur pilavı, pilav tercihleri arasında en sağlıklı olan pilavdır. Nedeni hem sindiriminin kolay olması hem de beyaz pirinçten daha çok yararlı mineral bulundurmasıdır.

Pırasa çorbasının verdiği sağlığı bulgur pilavı ile devam ettirebilirsiniz.

Makarna

Güzel domates soslu bir makarna pırasa çorbasının yanında harika giden lezzetlerden biridir. Tercih sebebine göre kıymalı domatesli makarna da olabilir.

Kıymalı olursa sebze ve et dengesini bir nebze de olsa sağlamış olursunuz. Damak zevki olarak da bu iki lezzet birbirini tamamlar.

Et Yemeği

İyi pişmiş bir biftek ya da pirzola pırasa çorbasının yanında tamamlayıcı ana yemek olarak tercih edilebilir.

Eğer önemli misafirleriniz var ise pırasa çorbasının vermiş olduğu hafifliği kırmızı et yemeği kullanarak güzel bir ziyafete çevirebilirsiniz.

Şarap ile marine edilmiş bir kırmızı et ızgarası pırasa çorbası ile harika bir uyum sağlayacaktır.

Sebze çorbası

Pırasa çok fazla tüketmeyen insanlar için alternatif olarak sebze çorbası ile sofranızı hem renklendirebilir hem de farklı lezzetlere ulaşabilirsiniz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir