Pırasanın Yanında Ne Gider

Pırasanın Yanında Ne Gider

Pırasanın Yanında Ne Gider

Bazı kişiler tarafından sevilmeyen fakat vücuda yararlı birçok etkisi bulunduğundan dolayı bazı kişilerce sevilen bir yemektir.

Akşam yemeklerinde annelerin çocuklara yedirmekte zorlandığı ve sunumlar ile süsleyip çocuklarına yedirmeye çalıştığı yemekler arasındadır.

Sebze yemeklerine ön yargı ile yaklaşılıyor. Bu ön yargıyı tadı ile çürütecek bir yemektir.

Ev hanımları akşam yemeğine pırasa yapacağına karar verdiğinde pırasanın yanında ne gider sorusunun cevabını merak ediyor.

Bulgur Pilavı 

Bulgur pilavı lezzeti ve doyuruculuğu ile sevilen bir yemektir. Birçok yemeğin yanında iyi bir tamamlayıcı oluyor. Pırasa yemeğinin yanında da güzel bir tamamlayıcı olarak sofraları süslüyor.

Cacık 

Yoğurt özellikle pırasa yemeğinin yanında çok güzel gitmektedir. Cacık içerdiği doğranmış salatalıklardan oluştuğu için daha iyi bir tamamlayıcı oluyor. Pırasa ve cacık sofralarda çok güzel ikili oluşturuyor.

Makarna

Soslu veya sossuz yapılabilen karbonhidrat değeri ve doyuruculuğu yüksek olan makarna pırasa yemeğinin yanında güzel bir tamamlayıcı oluyor.

Peynirli Milföy böreği

Milföy hamurundan kat kat pişirilen ve içine peynir eklenerek tamamlanan bir börek çeşididir.

Bir tanesi yaklaşık 500 kalori olduğundan dolayı doyuruculuğu yüksektir. Pırasa yemeğinin yanında sofralarda mükemmel bir ikili oluşturuyor.

Yoğurt çorbası

İçerdiği yoğurt, pirinç ve birçok baharat ile hem damakları hem yürekleri ısıtan geleneksel bir çorbadır.

İftar yemeklerinde bile tercih edilen yoğurt çorbası sebze yemekleri ile beraber çok iyi gitmektedir. Yoğurt çorbası ve pırasa yemeği akşam yemeklerinde mükemmel bir ikili oluşturuyor.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir