Pırasanın Yanında Ne Yemek Gider

Pırasanın Yanında Ne Yemek Gider

Pırasanın Yanında Ne Yemek Gider

İnsanların yılın belirli zamanlarında tüketmiş olduğu yemekler bulunur. Özellikle kışın tüketilen sebzeli yemeklerin başında pırasa yemeği gelir.

Bu kapsamda pırasa yemeği kış yemeği olarak bol bol insanlar tarafından tüketilir. Elbette pırasa yemeğinin yanında tüketilmesi önerilen yemekler bulunur.

Mercimek Çorbası

Yemeklerin tüketilmesi öncesinde genelde kışın tüketilen pırasanın öncesinde mercimek çorbası tavsiye edilir.

Hem besleyici hem de doyurucu olan mercimek çorbası sıcak bir şekilde pırasa yemeği ile birlikte servis edilir. Bol limonlu bir şekilde tüketilmesi önerilir.

Bulgur Pilavı

Her mevsimde tüketilmesi mümkün olan pırasa yemeğinin yanında ana yemek olarak bulgur pilavı tüketilmesi önerilebilir.

Salçalı bir şekilde hazırlanan sıcak bulgur pilavı pırasa yemeği ile birlikte servis edilebilir.

Pirinç Pilavı

Damak tadına göre çeşitlilik arz eden durumların başında ise yemek tercihi gelir. Pırasa yemeği ile uygun bir ikili olan pirinç pilavı bol zeytinyağlı bir şekilde hazırlandıktan sonra uygun olan bir sunum ile servis edilir. Pirinç pilavı tercihinde kullanılan pirinç türü ise baldo olarak tercih edilmelidir.

Göbek Salata

Yemeklerin olmazsa olmazı olan salata pırasa yemeğine güzel bir tat katabilir. Özellikle bol yeşillik ve vitamininden dolayı her mevsim gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Erişte

Pırasa yemeğinin genelde yumurta ile pişirilerek sunulduğu biliniyor. Bu kapsamda tereyağı ile hazırlanan bir erişte de pırasa yemeğine mükemmel bir tat katabilir.

Bundan dolayı hazırlanacak çeşitli soslar ile de erişte pırasanın yanında sunulabilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.