Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Gider

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Gider

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Gider

Pirinç pilavı, Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında olan bir yemektir. Her yemeğin yanına mutlaka yapılır.

Birçok çeşidi bulunmaktadır ve bu çeşitlerinin her birinin tadı ayrı bir güzel olur. Özellikle pirinç pilavının yanına en çok yapılan yemek kuru fasulyedir. Bu ikili Türkiye’nin geleneksel yemekleri haline geldi.

Pirinç pilavının yanına yapılanlar arasında salatalarda yer alır. Sebze salatası ve soğan piyazı gibi salatalar pirinç pilavının yanına fazlaca yapılmaktadır.

Diğer yapılan salatalar ise aşağıda detaylı bir şekilde yazılmaktadır.

Sebze Salatası 

Sebze salatası, taze sebzeler ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılmaktadır. Çok güzel bir tadı vardır. Pirinç pilavının yanına da iyi gidebilecek salatalar arasında yer alır.

Çoban Salatası

Çoban salatası, her yemeğin yanında yenebilecek veya tek başına da yenebilecek bir salatadır. Pirinç pilavının da yanına en çok yakışan salatalardan birisidir. Pirinç pilavı ve çoban salatası vazgeçilmez bir ikilidir.

Cevizli Kaşık Salatası

Cevizli kaşık salatası, adından da anlaşılacağı gibi içerisine ceviz atılarak yapılan lezzetli bir salatadır. Pirinç pilavının yanına yakışacak bir diğer salata çeşididir.

Akdeniz Salatası

Akdeniz salatası, mevsimin yeşillikleri ile sunulan bir salatadır. Gerçekten çok özel bir lezzet vardır. Birde pirinç pilavı ile beraber yenildiği zaman çok güzel oluyor.

Soğan Piyazı

Soğan piyazı, soğanı sevenler için ideal bir salatadır. Eğer pirinç pilavının yanında soğanda yemek istenirse soğan piyazı, yapılabilecek en iyi salata çeşitlerinden birisidir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir