Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır

Pirinç pilavı, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzet arasındadır. Sabah öğünü hariç her öğünde afiyetle yenebilecek bir yemek türüdür.

Birçok Türk yöresinde yer alan pirinç, her yörede farklı şekillerde yapılır. Birçok çeşidi olan pirinç pilavının, sebzeli ile yapılanı tavuk ile yapılanı gibi farklı çeşitlerde yapılır.

Birde pirinç pilavı yanında yapılan salata çeşitleri ile birlikte çok güzel bir lezzet olur.

Mor Lahana Salatası

Mor lahana salatası, ana malzemesi lahana ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılan bir salata çeşididir. Enfes bir tadı olan mor lahana salatası, pirinç pilavının yanında gidebilecek bir salata çeşididir.

Yoğurtlu Makarna Salatası

Yoğurtlu makarna salatası, makarna ve yoğurdun buluştuğu enfes bir lezzeti olan salata çeşididir.

Yoğurt ile makarnanın buluşması olan yoğurtlu makarna salatası, pirinç pilavının yanında afiyetle yenebilecek bir tür salatadır.

Sebze Salatası

Sebze salatası, taze sebzelerin dilim dilim doğranarak ve lezzetli baharatlar kullanılarak yapılan bir salata türüdür. Sebze salatası, pirinç pilavının yanında iyi gidebilecek bir salatadır.

Cacık

Cacık, salata türleri arasında kabul edilen salatalık ve yoğurt ile yapılan bir lezzettir. Lezzetli bir salata olan cacık, özellikle ferahlatıcı tadı ile birçok yemeğin yanında tercih edilir.

Cacık ayrıca pirinç pilavının yanında gidebilecek bir çeşit salatadır.

Humus 

Humus, muhteşem bir lezzete sahip salatadır. Bu salada çeşidi, pirinç pilavının yanında da iyi gidebilecek bir lezzettir.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir