Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

Demir vitaminini içerisinde çokça barındıran ıspanak yemeği herkesin severek yediği bir yemektir. Faydaları saymakla bitmez.

Özellikle çocukların yemesi açısından büyük bir önem taşır. Güzel kavrulmuş soğan, salça ve pirinçle yapılan pirinçli ıspanak yemeğinin yanına ne yapılır.

Yayla çorbası:

Yoğurt, un ve pirincin bu kadar uyum sağladığı bir çorba daha var mıdır? Sıcacık bir çorba bu yemeğin yanına harika olur.

Mercimek çorbası:

Kırmızı mercimek çorbası sofralarda en çok tüketilen çorbalar arasındadır. Türk mutfağının vazgeçilmezi olan bu çorba müthiş bir uyum sağlar.

Tarhana çorbası:

Mis gibi kokan tarhana çorbası bu yemeğin öncesinde iştahları daha da artıracaktır.

Bulgur (meyhane) pilavı:

Meyhane pilavı olarak bilinen içinde biber, domates, soğan, patlıcan bulunan biraz da salça ile kırmızı rengini alan bir bulgur pilavı bu yemeğin yanında müthiş olacaktır.

Domatesli makarna:

Rendelenmiş soğan ve domatesin en iyi uyum sağladığı yemeklerden biridir. Bu yemeğin yanında da süper bir yardımcı yemek olur.

Fırında makarna:

Fırında pişirilmiş, kremalı bir makarna bu yemeğe eşlik edebilecek yemeklerden biridir.

Patates püresi:

Patates, süt, tereyağı ve kaşar peynirinin damaklarda bıraktığı o tat farklı bir tattır. Bu yemeğin yanında da harika olur.

Kaşık salata:

Domateslerin özenle doğrandığı, biberlerin, salatalıkların ince ince kesildiği hatta biraz yeşil nane ile süper bir kaşık salata da bu yemeğin yanına çok yakışacaktır.

Patates kızartması:

Parmak parmak kesilen patatesler şöyle bir güzel kızartıldığında bile tek başına süperdir.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.